قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۲۶۸۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

قربانی پاسخ داد

حذف یارانه نقدی پردرآمدها چه تأثیری در ایجاد اشتغال خواهد داشت؟

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، گفت: 120 هزار میلیارد ریال از محل حذف یارانه افراد پردرآمدها، در بخش اشتغال هزینه خواهد شد.

حذف یارانه نقدی پردرآمدها چه تأثیری در ایجاد اشتغال خواهد داشت؟

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، محمدحسین قربانی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره تعیین تکلیف هدفمندی یارانه ها و نیز حذف یارانه نقدی پردرآمدها، در پاسخ به این سؤال که با توجه به کاهش 3 هزار میلیارد تومانی اعتبار یارانه نقدی پرداختی دولت برای هدفمندی یارانه ها،  چگونه خواهد بود و یارانه چه تعداد از افراد باید حذف شود، گفت: طبق برآوردهای انجام شده، یارانه حداقل 5.5 میلیون نفر، با توجه به کاهش منابع هدفمندی یارانه ها، می بایست حذف شود.

وی افزود: اکنون با توجه به قانون بودجه، حدود یک دهک یارانه شان  باید حذف شود و از لحاظ اجرایی نیز مشکلی برای دولت وجود ندارد، از طرفی دولت نمی تواند بیش از 43 هزار میلیارد تومان برای پرداخت یارانه نقدی هزینه کند.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس با اشاره به مشکلات بیکاری جوانان در کشور عنوان کرد: اگر میزان مبلغ حاصله از حذف یارانه افراد پردرآمد در راستای ایجاد اشتغال برای فارغ التحصیلان هدایت شود، بخشی از مشکلات حوزه اشتغال برطرف خواهد شد، به طوری که 120 هزار میلیارد ریال از محل حذف یارانه پردرآمدها، در بخش اشتغال هزینه خواهد شد.

نمایندگان توقع دارند دولت در خصوص حذف پردرآمدها تصمیم جدی اتخاذ کند

قربانی با بیان اینکه دولت در صدد است تا با شناسایی ایرانیان خارج از کشور، آنها را از لیست یارانه بگیران حذف کند، اظهار داشت: این تدبیر در کنار حذف یارانه پردرآمدها باعث می شود تا در آینده بتوانیم از ظرفیت قانون هدفمندسازی یارانه ها برای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی استفاده کنیم.

وی اضافه کرد:  البته تاکنون چنین سیاست هایی اجرایی نشده است که نمایندگان توقع دارند دولت در خصوص حذف پردرآمدها از لیست یارانه های نقدی تصمیم جدی اتخاذ کند.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس در پایان، یکی دیگر از آثار خذف یارانه نقدی پردرآمدها را تحت پوشش قرار دادن تعداد بیشتری از نیازمندان از سوی دولت و نهادهای حمایتی دانست و خاطرنشان کرد:  درصورتی که منابع بیشتری از محل حذف یارانه پردرآمدها برای دولت ایجاد شود، بی تردید شمار افراد تحت پوشش بیشتری برای امنیت غذایی افزایش خواهد یافت./

پایان پیام

منبع خانه ملت
ثبت نظرات
captcha