قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۲۶۶۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

بلاتکلیفی لیگ برتر والیبال؛ مثلا حرفه ای!

لیگ برتر والیبال باشگاه های کشور در حالی باید روز ۲۴ شهریور ماه قرعه کشی شود که تا کنون تنها ۳ تیم جواز حضور در لیگ را کسب کرده اند.

بلاتکلیفی لیگ برتر والیبال؛ مثلا حرفه ای!

فدراسیون والیبال ایران امروز (سه شنبه) ۵ شهریور ماه ۱۳۹۸ با منتشر کردن خبری مبنی بر زمان برگزاری قرعه کشی رقابت های لیگ برتر باشگاه های کشور برای فصل ۹۸-۹۹ تاریخ برگزاری این مراسم را ۲۴ شهریور ماه اعلام کرد که با توجه به شرایط موجود باعث به وجود آمدن برخی شائبه ها می شود.

طبق اعلام فدراسیون والیبال تنها تیم هایی می توانند جواز حضور در قرعه کشی لیگ را کسب کنند که قراردادهای فصل گذشته بازیکنان خود را تسویه کرده اند، اما این موضوع در حالی است که طبق آخرین صحبت های منوچهر پورحسن رئیس سازمان لیگ والیبال تنها سه تیم راهیاب ملل، فولاد سپاهان و فولاد سیرجان جواز حضور در این قرعه کشی را دارند.

طبق گفته پورحسن قرار بود اسامی تیم هایی که تسویه حساب می کنند اعلام شود، اما فعلا خبری از تسویه حساب تیم های بزرگ نیست تا وضعیت لیگ برتر والیبال دشوارتر از قبل به نظر برسد. با این شرایط شاید این سوال پیش آید که آیا مانند سال های گذشته برخی از تیم های بزرگی که با بازیکنان بزرگ قرارداد بسته اند در دقیقه آخر قراردادهای خود را فسخ کرده و از حضور در لیگ صرف نظر می کنند؟

به عنوان مثال، علیرضا جدیدی مدیرعامل تیم خاتم اردکان در این مورد به گفت: "قطعا تصمیم داریم در لیگ برتر حاضر شویم و با سرمربی خود یعنی مسعود آرمات قرارداد داریم. با ۱۰ - ۱۱ بازیکن نیز قرارداد بسته ایم و تمرینات ما از همین شنبه آغاز شده است. البته در حال رایزنی هستیم تا بدهی های خود را صاف کرده و بتوانیم در قرعه کشی حاضر شویم."

با این شرایط باید منتظر ماند و دید که آینده لیگ برتر فصل ۹۸-۹۹ چگونه خواهد بود. ناصر شهنازی درباره شرایط کنونی به گفت: "همه این وضعیتی که آن را مشاهده می کنید هر سال در لیگ ما وجود دارد و متاسفانه اصلاح هم نمی شود. دلیل این اتفاق حرفه ای نبودن لیگ است. متاسفانه لیگ والیبال ایران تنها اسما حرفه ای است و در باطن در همه زمینه ها خیلی ابتدایی پیگیری می شود. پورحسن چند سالی است که تلاش می کند لیگ والیبال را قانونمند پیش ببرد، اما به دلیل ورود برخی افراد غیر والیبالی به مسائل شخصی لیگ، این اتفاق رخ نمی دهد و کار بسیار دشواری است."

او تاکید کرد: "لیگ حرفه ای باید مانند لیگ فوتبال باشد. لیگ فوتبال در همه زمینه ها اعم از نقل و انتقالات و... با فدراسیون آسیا هماهنگ است اما متاسفانه در لیگ والیبال اینگونه نیست. باز جای شکر دارد که امسال تیم ها زودتر از سال های قبل تمرینات خود را آغاز کرده اند!"

موضوع دیگری که قابل توجه است، هم پوشانی تاریخ برگزاری قرعه کشی مسابقات لیگ برتر با تاریخ برگزاری رقابت های قهرمانی آسیا ۲۰۱۹ در تهران است. شهنازی در این مورد نیز گفت: "با همه احترامی که به دوستان قائلم، از نظر من برگزاری قرعه کشی لیگ در این تاریخ کمی غیر عقلانی است. بهتر بود رقابت های قهرمانی آسیا به پایان می رسید تا با آسودگی و تمرکز بیشتر این قرعه کشی برگزار می شد. امیدوارم در سال های بعد شاهد بهتر و قانونمندتر برگزار شدن مسابقات لیگ برتر والیبال باشیم که که البته کار بسیار سختی است."

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha