قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۲۶۱۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

تکریم بزرگان نشانه حق شناسی است

نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: تکریم بزرگان نشانه ادب و حق شناسی است که در دین مبین اسلام تکریم سالخوردگان به کرات سفارش شده است.

تکریم بزرگان نشانه حق شناسی است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از سنندج، آیت الله سیدمحمد حسینی شاهرودی عصر امروز در مراسم تجلیل از بازنشستگان نمونه کشوری استان کردستان که در محل سالن همایش ابن سینا در علوم پزشکی برگزار شد، اظهار کرد: بازنشستگان با کوله باری از تجربه بزرگان خاندان هستند از این رو مورد احترام و تکریم ویژه هستند.

وی با بیان اینکه در دین مبین اسلام خانواده یکی از مهم ترین ارکان جامعه محسوب می شود، افزود: پایبندی و ارتقاء جایگاه و تحکیم بنیان خانواده، از جمله مسائلی است که در دین مبین اسلام بسیار به آن سفارش شده است.

نماینده ولی فقیه در کردستان با اشاره بر لزوم احترام سالخوردگان توسط فرزندان آنان ادامه داد: بازنشستگان ستون و پایه های عمود این خیمه هستند که در آیات قرآن و احادیث به اهمیت تکریم و حفظ شان و مقام آنها توسط جوانان به کرات سفارش شده است. 

آیت الله حسینی شاهرودی به اهمیت کانون خانواده اشاره کرد و  یادآور شد: نهاد خانواده به دلیل قداست و برکتش از هر گونه ناپاکی و بدی دور است.

وی احترام به بزرگ ترها را قدرشناسی فرزندان و جوانان از این  پیشکسوتان برشمرد و تصریح کرد: تکریم بزرگان نشانه ادب و حق شناسی است این در حالی است که در روایات تاکید فراوانی به احترام به بزرگ ترها شده است.

در ادامه این مراسم از ۲۵ نفر بازنشسته نمونه کشوری استان کردستان تجلیل شد.
انتهای پیام/۲۳۳۰/۷۷

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha