قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۲۶۱۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

دانشگاه باید مکانی برای تربیت جوان سالم باشد

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری گفت: دانشگاه باید مکانی برای تربیت جوان در فضای سالم و معنوی باشد.

دانشگاه باید مکانی برای تربیت جوان سالم باشد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از شهرکرد، حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی نکونام عصر امروز در دیدار با وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه در نظام جمهوری اسلامی باید انسان در طراز دین خدا تربیت شود، گفت: اگر غیر از این عمل شود، قطعا دچار انحراف می شویم، انسان دین مدار، با اخلاق مداری در خدمت انسان ها است.

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری ادامه داد: انتظار از مراکز آموزشی، تربیت انسان متعهد، سالم، دلسوز و معتقد است؛ اما متأسفانه در کلان به این مسئله توجه چندانی صورت نمی گیرد و باعث ایجاد دغدغه و نگرانی شده است.

وی افزود: کسانی که باید نسبت به این موضوع دغدغه بیش تری نسبت به سایر دستگاه ها داشته باشند، دستگاه های فرهنگی هستند؛ در این مسئله از دانشگاه انتظار می رود سازوکاری برای تحقق این موضوع حاکم شود.

نکونام با بیان اینکه کار تا آنجایی که امکان دارد باید با جدیت دنبال شود، خاطرنشان کرد: باید مسئله آموزش تا آن جایی که امکانپذیر است به معنای واقعی سازماندهی شود؛ دانشگاه باید مکانی برای تربیت جوان در فضای سالم و معنوی باشد.

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری اضافه کرد: جوان زمانی که از دانشگاه خارج می شود باید انسانی باورمند باشد، تلاش کنیم علم را با باور در محیط دانشگاه پیوند بزنیم؛ زیرا ما علم غیردینی نداریم.

وی تأکید کرد: اگر معنویت در دانشگاه حاکم باشد، بسیاری از ضایعاتی که امروز جامعه ما به آن دچار است، کاهش پیدا می کند.

انتهای پیام/68026/م

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha