قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۲۵۹۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

لیگ قهرمانان اروپا؛

استقبال هواداران ستاره سرخ بلگراد از یانگ بویز با «تانک جنگی»

ورزش فوتبالتهران هواداران تیم ستاره سرخ بلگراد در آستانه دیدار برگشت پلی آف این تیم مقابل یانگ بویز سوئیس در لیگ قهرمانان اروپا، با پارک کردن یک تانک جنگی در نزدیکی ورزشگاه خانگی خود جنجال آفرین شدند.

استقبال هواداران ستاره سرخ بلگراد از یانگ بویز با «تانک جنگی»

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، این تانک که از انبار مهمات ارتش خریداری و بازسازی شده است، خارج از ورزشگاه ستاره سرخ به عنوان یک جاذبه توریستی پارک شده است.

با این حال، این اقدام موجب دودستگی در بین هواداران شده و انتقاد شدید کشور همسایه یعنی کرواسی را به همراه داشته است؛ کشوری که تانک مذکور را نمادی از حمله صرب ها به شهر ووکوار در روزهای آغازین جنگ استقلال کرواسی در دهه ۹۰ میلادی می دانند.

مقاله چاپ شده در برجسته ترین روزنامه کرواسی یعنی «اسپورتسکه نووستی» با انتقاد از این اقدام، آن را «تحریکی ناخوشایند از جانب بلگراد» توصیف کرد.

این روزنامه در مطلب خود نوشت: آنها می خواهند در لیگ قهرمانان بازی کنند در حالی که یکی از بدترین جنایات را جشن می گیرند.

کانون هواداران باشگاه ستاره سرخ بلگراد در تارنمای رسمی خود اعلام کرد که این تانک برای نمایش «قدرت» باشگاه بوده و لقب هواداران این تیم «ارتش شمالی» است.

این اقدام جنجال برانگیز در حالی به سوژه داغ رسانه ها بدل شده است که به تازگی یک رستوران صربستانی در کرواسی که جمعیت حاضر در آن در حال تماشای بازی رفت ستاره سرخ و یانگ بویز بودند، هدف حمله مردان نقاب دار قرار گرفت.

روابط مابین کروات ها و اقلیت صربستانی ساکن در منطقه کِنین کرواسی پس از گذشت ۲۵ سال از جنگ استقلال که موجب جدایی کرواسی از صربستان و سایر مناطق یوگسلاوی سابق شد، همچنان تیره و تار است.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha