قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۲۵۷۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

وقوع 47 درصد طلاق ها در 5 سال نخست زندگی/ آموزش پیش از ازدواج برای زوجین اجباری شد

مدیرکل پیشگیری های مردمی قوه قضاییه گفت: طبق آمار و مستندات ۴۷ درصد طلاق ها در کشور مربوط به پنج سال اول است، بنابراین اگر خانواده را قوی کنیم همه مشکلات رفع می شود.

وقوع 47 درصد طلاق ها در 5 سال نخست زندگی/ آموزش پیش از ازدواج برای زوجین اجباری شد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از خرم آباد، علی اصغر رفاهی ظهر امروز در جلسه هم اندیشی با فعالان مدنی که در حوزه کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی برگزارشد، اظهار کرد: اتفاق خوبی که روز گذشته در لرستان کلید خورد، اجباری کردن آموزش برای پسران و دختران در شرف ازدواج بود.

وی عنوان کرد: درخواستی که از شما دارم این است که نگذارید این طرح در استان ناقص پیاده بشود.

مدیرکل پیشگیری های مردمی قوه قضاییه گفت: این آموزش ها حول چهار محور بهداشت و درمان،  اخلاق و احکام، روانشناسی و حقوق ارائه می شود.

رفاهی با تأکید بر اینکه همه باید کمک کنیم تا این کار خوب انجام شود، تصریح کرد: طبق آمار و مستندات ۴۷ درصد طلاق ها در کشور مربوط به پنج سال اول  است، بنابراین اگر خانواده را قوی کنیم همه مشکلات رفع می شود.

وی با اشاره به اینکه تحکیم خانواده بسیار مورد توجه است، خاطر نشان کرد: چالشی که در خصوص ازدواج وجود دارد این است که پسران و دختران و اطرافیان آنها نمی دانند که آموزش قبل از ازدواج ضروری است. 

مدیرکل پیشگیری های مردمی قوه قضاییه با بیان اینکه یکی دیگر از چالش ها قضایی کردن آسیب های خانواده در همان ابتدا است، تصریح کرد: این یک سهم مهلک است و خواسته ما این است که از قضایی کردن آسیب ها جلوگیری شود.

رفاهی در ادامه با اشاره به تحول قوه قضاییه خطاب به فعالان مدنی و دستگاه قضایی استان، گفت: تا می توانید از این فضا و رویکرد که افزایش امید و سرمایه های اجتماعی را به دنبال داشته برای پیشبرد کارها و برنامه ها در استان استفاده کنید.

وی با بیان اینکه تک محوری نتیجه ای در بر ندارد، افزود: همه دستگاه ها باید هم سو در حوزه های مختلف از جمله مقوله پیشگیری حرکت کنند که در اینصورت شاهد ارتقای کارها خواهیم بود.

مدیرکل پیشگیری های مردمی قوه قضاییه تاکید کرد: دادگستری استان بر مقوله پیشگیری تمرکز حدی داشته باشد و دومی تقویت و تمرکز بر گروه های مردمی است.

رفاهی تاکید کرد: برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی باید به سمت محله محوری برویم زیرا مردم بهتر از هرکس محله و آسیب ها را می شناسند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه خروجی کار بسیار مهم است، تاکیدکرد: بنابراین برنامه هایی را باید عملیاتی کنیم که خروجی داشته باشد.

مدیرکل پیشگیری های مردمی قوه قضائیه به موضوع سجام نیز اشاره و تصریح کرد: اگر سجام به خوبی و طبق رهنمودهای مقام معظم رهبری پیاده شود شاهد اتفاق خوبی خواهیم بود، زیرا سجام بهترین بستر برای نظارت مردمی است.

انتهای پیام/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha