قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۲۵۶۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

نخست وزیر استرالیا:  نمی توانیم به اطفاء حریق آمازون کمک کنیم / جنگلهای آمازون در حوزه ما نیست

اسکات موریسون نخست وزیر استرالیا می گوید کشور استرالیا نمی تواند به اطفاء حریق در آمازون کمک کند چرا که جنگلهای آمازون در حوزه و محدوده این کشور نیست.

نخست وزیر استرالیا:  نمی توانیم به اطفاء حریق آمازون کمک کنیم / جنگلهای آمازون در حوزه ما نیست

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، اسکات موریسون نخست وزیر استرالیا می گوید کشور استرالیا نمی تواند به اطفاء حریق در آمازون کمک کند چرا که جنگلهای آمازون در حوزه و محدوده این کشور نیست.

امسال با وجود ده ها هزار آتش سوزی ، مردم برزیل با بحرانی جدی در جنگلهای آمازون رو به رو شده اند که به نظر می رسد ابعادی غیرقابل کنترل دارد.

منطقه آمازون با لقب "ریه های جهان" با بیش از 72،000 آتش سوزی شدید رو به رو شده است که می توان آنها را از فضا دید. مردم از سراسر جهان سعی در اهدای کمک مالی در مقادیر بزرگ و کوچک دارند و امیدوارند سهمی اندک در حفظ یکی از مهمترین اکوسیستم های جهان داشته باشند.

با این وجود نخست وزیر استرالیا اسکات موریسون اعلام کرده است که استرالیا به اندازه کافی به برزیل نزدیک نیست که کمک های خارجی خود را به این کشور اختصاص دهد. وی به عنوان میهمان به اجلاس G7 دعوت شده است ، جایی که آلمان ، فرانسه ، ایالات متحده ، ژاپن ، کانادا ، ایتالیا و انگلیس 30 میلیون دلار برای کمک به نیروهای محلی در مقابله با آتش سوزی متعهد شدند.

نخست وزیر استرالیا:  نمی توانیم به اطفاء حریق آمازون کمک کنیم / جنگلهای آمازون در حوزه ما نیست

در سخنرانی پس از جلسه ، از نخست وزیر خواسته شد كه بگوید آیا به آمازون کمک می کند یا خیر اما او این منطقه به طور مستقیم در حوزه ما نیست. امازون ریه های جهان است و می فهمیم که این مهم است اما در حوزه کمک رسانی ما قرار ندارد. این در حالی است که بسیاری از نهادهای خصوصی به آمازون کمک می کنند و برای مثال سازمانی با حمایت لئوناردو دی كاپریو به تازگی مبلغ 5 میلیون دلار برای كمك به مقامات در مقابله با آتش سوزی های آمازون اختصاص داده است.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha