قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۲۵۶۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

اعلام اسامی و محکومیت ۳ جاسوس موساد و انگلیس

سخنگوی قوه قضائیه گفت: قوه قضاییه نه تن ها هیچ خط قرمزی برای اجرای عدالت نمی شناسد بلکه در صورت اثبات جرم برای افراد موسوم به دانه درشت و یقه سفید، هم رسیدگی به اتهامات را در اولویت قرار می دهد

اعلام اسامی و محکومیت ۳ جاسوس موساد و انگلیس

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، خبرگزاری تسنیم: غلامحسین اسماعیلی در نهمین نشست خبری خود ضمن گرامدیاشت یاد و خاطره شهیدیان رجایی و باهنر و تبریک هفته دولت اظهار کرد: مردم ما به عنوان صاحبان اصلی این نظام و انقلاب و کشور این روز ها شاهد عزم و اراده جدی قوه قضائیه در برخورد با انواع مفاسد و به ویژه مفاسد و جرایم اقتصادی هستند.

وی افزود: این حرکت انقلابی قوه قضائیه امید و نشاط را به جامعه ما برگردانده و بار مسئولیت یکایک همکاران ما را روز به روز سنگین و سنگین تر می کند. بار دیگر به عنوان سخنگوی قوه قضائیه اعلام می کنم که دستگاه قضایی هیچ گونه فساد، بی قانونی و بی عدالتی را در جامعه اسلامی بر نمی تابد و برای اجرای قانون و اجرای عدالت هیچ خط قرمزی نمی شناسد بلکه در صورت اثبات جرم برای افراد موسوم به دانه درشت و یقه سفید، هم رسیدگی به اتهامات را در اولویت قرار می دهد و هم در مجازات این افراد با قاطعیت بیشتری نسبت به سایر افراد اقدام می کند.

سخنگوی قوه قضائیه گفت: ما در موضوع مبارزه با فساد، قوه مجریه و مقننه را در کنار خود می دانیم و معتقدیم مبارزه با فساد نیازمند عزم ملی و اراده همگانی است و بر این باور هستیم که مبارزه با فساد و اجرای عدالت نیازمند قانون خوب، مجری شایسته و توانمند و پاکدست و قاضی عادل و شجاع است. تا این ارکان ثلاثه دست به دست هم ندهند موضوع مبارزه با فساد تمام و کمال عملیاتی و اجرایی نمی شود.

اسماعیلی گفت: خوشبختانه شاهد همکاری سایر قوا هستیم و این را به فال نیک می گیریم و افق روشنی را در برداشتن زمینه های فساد در کشور پیش روی خود احساس می کنیم. بر این باور هستیم همه ارکان نظام در پیشگیری از فساد و قانون گریزی در مجموعه تحت مدیریت خود و در شناسنایی و برخورد با عناصر متخلف، مسئولیت همکاری با قوه قضائیه را دارند. همگان به ویژه مدیران در بخش های مختلف به موجب قانون موظفند اگر در حوزه تحت مدیریت خود با جرم و فسادی مواجه شدند، حتما مراتب را حسب مورد به دادستانی ها، بازرسی کل کشور یا دیوان عدالت اداری منعکس کنند.

سخنگوی قوه قضائیه ادامه داد: از یکایک گزارش دهندگان وقوع فساد حمایت می کنیم و حسب مورد نسبت به تشویق گزارش دهندگان فساد اقدام خواهیم کرد، اما در اینجا اشاره به دو نکته را ضروری می دانم؛ نکته اول منظور از گزارش، گزارش به مراجع قضایی ذی ربط است تا توسط مقامات ذی صلاح بررسی و صحت و سقم آن معلوم و در صورت اثبات تخلف و جرم، مجازات قانونی برای متخلفین اعمال شود. شرع و قانون به ما اجازه نمی دهد مفاسد ادعایی را به جای گزارش به مراجع ذی صلاح در رسانه ها منتشر کنیم. اگر گفته شد گزارش مفاسد را بدهید یعنی گزارش را به مراجع ذی صلاح اعلام کنید.

وی ادامه داد: موضوعاتی که مراجع قضایی درباره آن تصمیمی نگرفتند نبایستی رسانه ای و علنی شود و همه گویندگان و نویسندگان و اصحاب رسانه خود را به رعایت ضوابط و مقررات قانونی مقید بدانند. نکته دوم اینکه قوه قضائیه اعلام آمادگی کرده اگر گزارشی رسید، حتما رسیدگی و بررسی کنیم و بعد از بررسی های قانونی، نتایج را از طریق اصحاب رسانه و مطبوعات به اطلاع عموم شهروندان برسانیم.

اعلام اسامی و جزئیات محکومیت قطعی ۳ جاسوس اسرائیل و انگلیس
سخنگوی قوه قضائیه از قطعیت حکم حبس ۳ جاسوس موساد و انگلیس خبر داد.

به گزارش تسنیم، غلامحسین اسماعیلی در ادامه نهمین نشست خبری خود با اشاره به نامگذاری روز هشتم شهریور به نام روز مقابله با تروریسم اظهار کرد: مردم و نظام ما و قوای سه گانه جمهوری اسلامی قربانی تروریسم هستند و به همین دلیل روز هشتم شهریور روز مقابله با تروریسم نامگذاری شده است.

وی افزود: یک ماه قبل در حاشیه جلسه مسئولان خبری را اعلام کردم در ارتباط با یکی از عناصر وابسته انگلیس و از وابستگان به «بریتیش کانسل» که در آن زمان به خاطر عدم قطعیت حکم، اسم را اعلام نکردم، اما کسانی که وابسته به این فرد بودند متوجه شدند. فرد مورد نظر ارس امیری بود که به واسطه ارتباط با بریتیش کانسیل و نفوذ فرهنگی در جامعه ما از طریق هنر و اقدامات براندازانه ای که در این مسیر انجام می داد مورد شناسایی قرار گرفت و در دادگاه انقلاب محاکمه و به تحمل ۱۰ سال حبس و دو سال محرومیت از حقوق اجتماعی محکوم شد. اخیراً حکم این عنصر وابسته در دادگاه به قطعیت رسیده است.

سخنگوی قوه قضائیه گفت: فرد بعدی، علی جوهری جاسوس رژیم صهوینیستی است که با سرویس موساد در طی سالیان متمادی ارتباط داشت و حتی ملاقات هایی را با عناصر وابسته به این سرویس در کشور های سریلانکا، هند، ماکائو و لائوس داشت و حتی به سرزمین های اشغالی مسافرت داشته و مقدماتی برای اخذ تابعیت این رژیم انجام داده بود و ماموریت داشت اطلاعاتی را به ویژه در حوزه عمرانی و تونل سازی و قرارگاه خاتم به سرویس موساد بدهد که به تحمل ۱۰ سال حبس بابت جاسوسی و دو سال حبس بابت تحصیل مال نا مشروع و استرداد مبالغ دریافتی از سرویس جاسوسی محکوم شد.

اسماعیلی گفت: فرد بعدی انوشه آشوری است که فرد دو تابعیتی و دارای تابعیت انگلیس است. این فرد نیز به سرویس جاسوسی موساد متصل شده بود و امکانات فراوانی را از آن ها گرفته بود و اطلاعات زیادی را از کشور ما به سرویس موساد منتقل می کرد که شناسایی و به ۱۰ سال حبس بابت جاسوسی و دو سال حبس بابت تحصیل مال نامشروع و استرداد ۳۳ هزار یورو مبالغ مکشوفه محکوم شد.

منبع فردا نیوز
ثبت نظرات
captcha