قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۲۵۵۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

حضور سالار عقیلی در مراسم تشییع داریوش اسدزاده +عکس

پیکر مرحوم داریوش اسدزاده بازیگر پیشکسوت تئاتر، سینما و تلویزیون با حضور جمعی از هنرمندان به سمت خانه ابدی بدرقه شد.

حضور سالار عقیلی در مراسم تشییع داریوش اسدزاده +عکس

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، باشگاه خبرنگاران: مراسم تشییع پیکر داریوش اسدزاده بازیگر پیشکسوت تئاتر، سینما و تلویزیون با حضور جمعی از هنرمندان در خانه هنرمندان برگزار شد.
همت:امروز یکی از سرسلسله های دنیای هنر را بدرقه می کنیم

اصغر همت در این مراسم گفت: امروز برای بدرقه یکی دیگر از سر سلسله های دنیای هنر به ویژه تئاتر و بعد سینما و تلویزیون اینجا جمع شده ایم.

وی افزود:او مردی خوش تیپ و خوش اخلاق بود انرژی او واقعا مثال زدنی بود. او با روی گشاده دعوت ها را می پذیرفت، احترام می گذاشت و در مراسم ها شرکت می کرد.

همت با بیان اینکه او اهل نخوت نبود و می توانیم او را یک الگو قرار بدهیم، ادامه داد: مرحوم اسدزاده با کتاب انس داشت و گنجینه کتاب هایش به خانه تئاتر اهدا شد.

وی ادامه داد: او موسیقی را دنبال می کرد و عاشق موسیقی اصیل ایرانی بود که این باعث حضور سالار عقیلی در این جمع شده است سالاری که یکی از سالار های موسیقی اصیل ایران است.


حضور سالار عقیلی در مراسم تشییع داریوش اسدزاده

سالار عقیلی گفت: به نوبه خودم به خانواده ایشان به خصوص حوزه بازیگری تسلیت عرض می کنم؛ عقیلی در ادامه چند بیت به صورت آواز با همراهی ساز نی خواند.


دهکردی: بزرگ خاندان بازیگری را از دست داده ایم

علی دهکردی نماینده انجمن بازیگری خانه سینما گفت: وقتی یکی از بزرگان خاندان فوت می کند روی اعلامیه او بزرگ خاندان حک می کنند. ما هم بزرگ خاندانمان را از دست دادیم رفتن او به مثابه رفتن یک گنجینه و ارزش های بسیار زیاد است چرا که یکی از تاثیرگذارترین آدم ها در حوزه تئاتر بود.

وی با بیان اینکه او گنجینه فرهنگی، سیاسی، اجتماعی بود و هنرمندی نمونه و الگو را از دست داده ایم، گفت:اخلاق بی نظیر، روی گشاده و خندان و متواضعی داشت. او فروتن و صبور و شکیبا بود و با تمام ناملایماتی که جامعه در حق هنرمندان پیشکسوت اعمال کرده، اما هیچ وقت گلایه ای نداشت.
شیک پوشی مرحوم اسدزاده باید الگوی هنرمندان شود

دهکردی گفت:شیک پوشی او باید الگویی برای بقیه هنرمندان باشد تا فکر نکنند که هر پوششی مناسب هنرمند است.


تاریخ شفاهی بخشی از هنر این مملکت را از دست دادیم

ایرج راد گفت: تاریخ شفاهی بخشی از هنر این مملکت را از دست دادیم کسی که هشتاد سال عمر خودش را در عرصه هنر و نمایش گذراند و فرازو فرود هایی را پشت سر گذاشت.

راد ادامه داد:او زمانی که تئاتر، کمپانی بود و کاملا حرفه ای و درست پیش می رفت و در جامعه جایگاه و ارزش ویژه ای داشت تا زمانی که تئاتر حتی جایگاه خوبی نداشت، فعالیت کرد و با بزرگان فراوانی کار کرد و خاطرات فراوانی داشت.

وی بیان کرد: مرحوم اسدزاده از هنرمندانی بود که در تمام دوران فعالیتش با افتخار و حرفه ای و درست پیش رفت. هرگز نشنیدم که از یک هنرمند با خصلت بد از او یاد کند.

راد گفت: هنرمندانی مثل او بی بازگشت هستند و جایگزین کردنشان سخت خواهد بود از این رو امیدوارم الگویی برای هنرمندان جوان ما باشند. او در زمینه اهدای کتاب و آثار با ارزش به خانه تئاتر ارزش والایی دارد. خانه تئاتر ارزش آن ها را در نگهداری می داند و آثار منتشر نشده را منتشر خواهد کرد.

در پایان حجت الاسلام والمسلمین دعایی نماز میت را بر پیکر بازیگر پیشکسوت تئاتر و سینما و تلویزیون خواند تا پیکر وی برای تدفین در خانه ابدی تشییع شود.

مراسم ترحیم این بازیگر پیشکسوت پنج شنبه هفتم شهریور ساعت ۱۱ در مسجد نور برگزار می شود.

منبع فردا نیوز
ثبت نظرات
captcha