قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۲۵۵۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

بارش باران آخر هفته در سواحل دریای خزر/افزایش موقتی ذرات معلق در هوای پایتخت

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: طی پنج روز آینده برای سواحل دریای خزر بارش باران پیش بینی می شود و برای امروز( ۵ شهریور ماه) بارش خفیف در برخی مناطق استان اردبیل و شمال استان آذربایجان شرقی دور از انتظار نیست.

بارش باران آخر هفته در سواحل دریای خزر/افزایش موقتی ذرات معلق در هوای پایتخت

: مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: طی پنج روز آینده برای سواحل دریای خزر بارش باران پیش بینی می شود و برای امروز( ۵ شهریور ماه) بارش خفیف در برخی مناطق استان اردبیل و شمال استان آذربایجان شرقی دور از انتظار نیست.

احد وظیفه اظهار کرد: فردا (۶ شهریورماه) در ارتفاعات البرز شرقی در خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی و شمال چهارمحال و بختیاری بارش پراکنده گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می شود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی افزود: پنج شنبه و جمعه (۷ و ۸ شهریور ماه) برای شمال آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل رشد ابر و رگبار پراکنده گاهی همراه با رعد و برق قابل پیش بینی است.

وظیفه در پایان درباره وضعیت جوی پایتخت طی دو روز آینده گفت: فردا (۶ شهریورماه) آسمان تهران صاف تا قسمتی ابری گاهی همراه با وزش باد خواهد بود. دمای هوا در گرم ترین زمان به ۳۶ درجه سانتیگراد و در خنک ترین زمان به ۲۵ درجه سانتیگراد می رسد. آسمان پایتخت پنجشنبه (۷ شهریورماه) صاف تا کمی ابری گاهی همراه با وزش باد پیش بینی می شود و دمای هوادر گرم ترین و خنک ترین زمان به ترتیب ۳۵ درجه سانتیگراد و ۲۴ درجه سانتیگراد خواهد بود.

افزایش موقتی ازن و ذرات معلق در هوای پایتخت

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران افزایش موقتی غلظت برخی آلاینده ها از جمله ذرات معلق و ازن، کیفیت هوای پایتخت را در برخی ساعات امروز و فردا (۵ و ۶ شهریور) در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار می دهد.

پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشاندهنده کاهش میزان ناپایداری جوی طی صبح امروز (۵ شهریور) است که شرایط را برای تجمع موقتی آلاینده ها فراهم می کند. هرچند با رشد ناپایداری روزانه تا بعد ازظهر برای برخی ساعات وزش باد انتظار می رود که در بهبود نسبی کیفیت هوا تاثیرگذار است همچنین در برخی ساعات بعد ازظهر امروز بین ساعات ۱۴ تا ۱۸ بر غلظت آلاینده ازن افزوده می شود البته کاهش جزیی دما و احتمال افزایش میزان ابرناکی در برخی ساعات بعد ازظهر شرایط را برای شکل گیری این آلاینده محدود می کند. به تدریج همراه با افزایش حجم ترافیک در برخی ساعات امشب افزایش موقتی در غلظت آلاینده ها به ویژه ذرات معلق دور از انتظار نیست که کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق پرتردد را به دنبال دارد.

با احتمال وزش باد در نخستین ساعات فردا (۶ شهریور) وضعیت کیفیت هوای بیشتر مناطق پایتخت طی صبح در شرایط بهتری نسبت به صبح روز سه شنبه قرار می گیرد. هرچند این شرایط پابرجا نیست و به تدریج با برقراری جوی نسبتا آرام و آسمانی صاف به همراه افزایش دما در طول روز، شرایط برای تولید آلاینده ازن فراهم می شود به گونه ای که نسبت به امروز افزایش نسبی در غلظت این آلاینده در اکثر مناطق پایتخت مشاهده خواهد شد.

بر این اساس انتظار می رود در بعضی ساعات فردا (۶ شهریور) بر غلظت برخی آلاینده ها به ویژه آلاینده ازن افزوده شود و وضعیت کیفیت هوای بیشتر مناطق پایتخت طی برخی اوقات در آستانه شرایط نامطلوب به ویژه برای گروه های حساس قرار گیرد.

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته پایتخت منتهی به ۸ صبح امروز با میانگین ۸۲ در شرایط سالم قرار داشت و کیفیت هوای هم اکنون نیز با میانگین ۹۱ همچنان در شرایط سالم است.

منبع فردا نیوز
ثبت نظرات
captcha