قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۲۵۴۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

حمله پهپادی مجدد انصارالله به پایگاه هوایی ملک خالد عربستان

جنبش انصارالله یمن در ادامه حملات پهپادی خود به اهداف حیاتی و نظامی در عربستان بار دیگر پایگاه هوایی ملک خالد را هدف قرار داد.

حمله پهپادی مجدد انصارالله به پایگاه هوایی ملک خالد عربستان

به نقل از شبکه المسیره، سرتیپ، یحیی سریع، سخنگوی نیروهای مسلح یمن وابسته به جنبش انصارالله اعلام کرد که یگان پهپادی ارتش و کمیته های مردمی این کشور بار دیگر با استفاده از چند فروند پهپاد "قاصف کی ۲" پایگاه هوایی ملک خالد در "خمیس مشیط" واقع در منطقه عسیر در جنوب غرب عربستان را هدف قرار داد.

وی افزود، پهپادهای قاصف کی ۲ در این عملیات سیستم راداری و آشیانه های جنگنده ها در این پایگاه را با دقت هدف قرار دادند.  

این مقام یمنی در ادامه خاطرنشان کرد که این حمله به منظور پاسخ به تجاوزات ائتلاف متجاوز عربی به سرکردگی عربستان و محاصره مداوم ملت یمن و همچنین حملات هوایی مداوم آن به مناطق مختلف یمن صورت گرفت.

طبق گفته یحیی سریع، جنگنده های ائتلاف متجاوز عربی طی چند ساعت گذشته ۴۰ حمله به مناطق مختلف یمن انجام داده اند.

از سوی دیگر، شبکه المسیره به نقل از یک منبع نظامی یمنی گزارش داد که یگان پهپادی ارتش و کمیته های مردمی این کشور دو موشک از نوع "زلزال۱" را به محل تجمع مزدوران سعودی در منطقه "جبل النار" در جیزان (جازان) شلیک کرد.

طبق این گزارش، یگان موشکی ارتش یمن همچنین با استفاده از یک موشک زلزال۱ و چند خمپاره محل تجمع نیروهای عربستان در جبهه مرزی "حیران" در استان حجه را هدف قرار داد.

طبق گفته منبع مذکور، در این حملات خسارات قابل توجهی به نیروهای سعودی وارد شد. همچنین در این حملات شماری از نیروهای دشمن کشته و مجروح شدند.

انصارالله یمن طی چند روز اخیر در پاسخ به تجاوزات ائتلاف متجاوز عربی دامنه حملات پهپادی و موشکی خود به اهداف حیاتی و نظامی در عربستان را گسترده تر کرده است.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha