قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۲۵۳۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

آمار عجیب زنگنه به رئیس جمهور

سوال اینجاست که چرا وزیر نفت در حالی که میزان بهره مندی جمعیت روستایی ایران از نعمت گاز و دسترسی به شبکه سراسری گاز کشور ۷۹ درصد است، این رقم را ۸۴ یا ۸۵ درصد عنوان می کند. آیا در نوع محاسبات وزیر نفت با محاسبات شرکت ملی گاز و مردم تفاوتی وجود دارد؟

آمار عجیب زنگنه به رئیس جمهور

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، خبرگزاری تسنیم: گازرسانی به روستا های کشور و رشد و موفقیت کم نظیر در این عرصه، نه تن ها افتخار دولت ها بلکه افتخار نظام جمهوری اسلامی ایران است که پس از انقلاب شکوهمند اسلامی، این مهم در دستور کار دولت های مختلف ایران بوده و موفقیت های بسیاری در این زمینه در دولت های مختلف به ثمر نشسته است.

در دولت فعلی نیز در ادامه تلاش ها در عرصه گازرسانی به روستاها، برنامه ریزی شده تا هر روز در این عرصه موفقیت جدیدی بدست آید و گازرسانی به ۵ هزار و ۳۰۵ روستا در دولت فعلی نتیجه و مرهون همین تلاش ها است. بیژن زنگنه، وزیر نفت تیرماه سال جاری در این خصوص گفت: "هر روز هشت تا ۹ روستا به شبکه گاز متصل می شوند"

روز گذشته با حضور رئیس جمهوری، برخی وزرای اقتصادی دولت از جمله وزیر نفت گزارش هایی از عملکرد وزارتخانه شان در خصوص احداث زیرساخت های روستایی ارائه کردند.

زنگنه در گزارشی، نتیجه تلاش های انجام شده در عرصه گازرسانی به روستا های کشور را ارائه داد؛ اما در بین تمامی آمار ارائه شده از سوی وزیر نفت، یک عدد عجیب و غیرقابل باور وجود داشت.

وزیر نفت در این گزارش اعلام کرد که هم اکنون ۸۴ درصد جمعیت روستایی کشور تحت پوشش شبکه سراسری گاز هستند، در حالی که در واقعیت، میزان بهره مندی جمعیت روستایی ایران از نعمت گاز و دسترسی به شبکه سراسری گاز کشور، ۷۹ درصد است.

روز گذشته همزمان با ارائه گزارش وزیر نفت در حضور رئیس جمهوری، شرکت ملی گاز ایران با انتشار اینفوگرافی، آخرین اطلاعات گازرسانی در کشور را منتشر کرد.

همانطور که در اینفوگراف بالا مشخص است، گزارش رسمی شرکت ملی گاز ایران نیز بر رقم ۷۹ درصدی برای پوشش گازرسانی روستایی تأکید دارد.

زنگنه پیش از این نیز (تیرماه سال جاری) در اظهارنظری در حاشیه هیئت دولت، میزان بهره مندی روستا ها از گاز طبیعی را ۸۵ درصد اعلام کرده بود.

حال سوال اینجاست که چرا وزیر نفت در حالی که میزان بهره مندی جمعیت روستایی ایران از نعمت گاز و دسترسی به شبکه سراسری گاز کشور ۷۹ درصد است، این رقم را ۸۴ یا ۸۵ درصد عنوان می کند.

بررسی های تسنیم نشان می دهد که اگر استان سیستان و بلوچستان که استانی پهناور با ۵ هزار و ۵۹۴ روستا است و هیچ کدام از روستا های آن تا امروز به شبکه سراسری گاز کشور وصل نشده اند را در نظر نگیریم، بهره مندی روستا های کشور به جز روستا های استان سیستان و بلوچستان، از دسترسی به شبکه سراسری گاز کشور به ۸۴ درصد می رسد؛ اما اگر روستا های این استان مهم و پهناور ایران را نیز در آمار گازرسانی محسوب کنیم، به رقم درست ۷۹ درصدی در میزان بهره مندی جمعیت روستایی ایران از نعمت گاز و دسترسی به شبکه سراسری گاز کشور می رسیم.

منبع فردا نیوز
ثبت نظرات
captcha