قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۲۵۲۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

در اجلاس سران گروه هفت مطرح شد:

کمک مالی ۲۰ میلیون دلاری «جی هفت» به اطفای حریق در آمازون

رهبران کشورهای عضو «گروه هفت» روز دوشنبه اعطای یک کمک اضطراری ۲۰ میلیون دلاری برای امدادرسانی به اطفای حریق در جنگلهای آمازون را پیشنهاد دادند.

کمک مالی ۲۰ میلیون دلاری «جی هفت» به اطفای حریق در آمازون

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به نقل از رویترز، رهبران کشورهای ثروتمند و صنعتی عضو گروه هفت روز دوشنبه برای امدادرسانی به اطفای حریق در جنگلهای آمازون یک کمک اضطراری ۲۰ میلیون دلاری را پیشنهاد دادند؛ پیشنهادی که از سوی دولت برزیل به اقدامی استعمارگرانه تعبیر شد.

به رغم گسترش آتش سوزی در جنگلهای آمازون و اظهارات پیشین «ژائیر بولسونارو» رئیس جمهور برزیل مبنی بر فقدان بودجه کافی برای اطفای این حریق، هنوز مشخص نیست که آیا دولت برزیل این کمک پیشنهادی از سوی جی هفت را به رغم تشدید نگرانیهای بین المللی می پذیرد یا خیر.

این در حالی است که «فرناندو آزوودو» وزیر دفاع برزیل روز شنبه در یک نشست مطبوعاتی اعلام کرد: «بعد از تماس تلفنی ترامپ با ژائیر بولسانارو رئیس جمهوری برزیل و پیشنهاد کمک از جانب وی، ارتباط دیگری میان دو کشور در زمینه آتش سوزی برقرار نشده است».

وزیر دفاع برزیل در این خصوص افزود که علیرغم حرف ها و وعده های آمریکا برای مهار آتش سوزی در جنگل های آمازون، این کشور هیچ کمک خاصی در این رابطه نکرده است.

از سوی دیگر، امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه در صفحه توییتر خود به انگلیسی و فرانسوی نوشت: «خانه مان به معنی واقعی کلمه دارد می سوزد. جنگل های بارانی آمازون، این ریه های زمین که به تنهایی ۲۰ درصد اکسیژن ما را تأمین می کنند آتش گرفته اند. این یک بحران بین المللی است. قرار ما برای گفتگو درباره این وضعیت اضطراری دو روز دیگر در نشست گروه ۷».

اما «ژائیر بولسونارو» رئیس جمهور برزیل، در توییتر خود آتش سوزی در آمازون را مشکل داخلی برزیل و چند کشور دیگر منطقه آمازون خواند و ضمن انتقاد از استفاده ابزاری رئیس جمهوری فرانسه از این رویداد برای مطامع سیاسی و نیز استفاده از عکس های جعلی نوشت: «لحن حساسیت برانگیزی که او برای واقعه آمازون به کار می برد، آن هم با تصاویر قلابی، کمکی به حل مشکل نمی کند».

وی در توییت دیگری در ادامه نوشته است: «دولت برزیل آماده گفتگو بر پایه داده های عینی و احترام متقابل است. پیشنهاد رئیس جمهوری فرانسه برای بحث در مورد آمازون در نشست آتی گروه ۷ در حالی که هیچ یک از کشورهای منطقه در این نشست حضور ندارند، نشانگر روحیه غلط استعماری در قرن بیست و یکم است».

منبع مهر
ثبت نظرات
captcha