قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۲۵۱۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

گرایش به سمت نوآوری ویژگی آثار تئاتر خیابانی مریوان است

داور جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان گفت: آثار این دوره کارهایی است که محیط متداول تئاتر را ترک کرده است و به دنبال نوآوری است.

گرایش به سمت نوآوری ویژگی آثار تئاتر خیابانی مریوان است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، شهرام زرگر در حاشیه برگزاری چهاردهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان گفت وگو با اظهار کرد: کارهای بین المللی خوب در این جشنواره حضور دارند. 

وی اذعان کرد: احتمال دارد جای مناسب برای این اجرا پیش بینی نشده باشد و به همین دلیل معمولا بر خلاف انتظاری است که از اجرای آنها در کشورهای خودشان داریم.

داور جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان اظهار کرد: در طول دو روز اخیر که کارهایی از اکراین و ارمنستان دیدم در مجموع می شود گفت با تمرکز کار کردند. 

زرگر افزود: جشنواره تئاتر خیابانی مریوان با سایر جشنواره های خیابانی کشور تفاوت ماهوی ندارد اما به دلیل سابقه ای که این جشنواره دارد انتظار از آن بیشتر است.

وی اذعان داشت: در این جشنواره به شکل حیرت آوری مردم این را میراث خودشان می دانند.

این داور تئاتر تصریح کرد: من در تهران زندگی می کنم و جایی هستم که حداقل در دانشکده ما دانشجویان به صورت مونولوگ جشنواره اجرا می کنند اما شور و شوقی که در این جشنواره می بینیم جای دیگری ندیده ام و تصور می کنم این به مرور برایشان یک میراث معنوی شده است و بابت این به مردم مریوان تبریک می گویم.  

وی ادامه داد: تعدادی از کارهایی که دیده ایم کارهایی است که محیط متداول تئاتر را ترک کرده است، این دست کارها شکل متدوال نمایشی را ترک کرده و به دنبال نوآوری است.

زرگر اذعان کرد: اساسا ماهیت و مخاطب در تئاتر صحنه ای و خیابانی تعیین کننده تعاملی است که نمایش های خیابانی با مردم دارد که اگر آن تعامل را اگر نداشته باشد از نظر ما همان تئاتر صحنه ای است که جایش را عوض کرده است چون این تعامل است که در واقع شکل تئاتر واقع گرا با دیوار چهارم را تغییر می دهد و تماشاگر را از انفعال در می آورد.

شهرام زرگر دانش آموخته بازیگری از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران و فوق لیسانس ادبیات نمایشی از دانشکده سینما تئا تر دانشگاه هنراست. او عضو هیئت علمی دانشکده سینما و تئا تر دانشگاه هنر است وچندین کتاب را در حوزه ادبیات نمایشی به فارسی برگردانده است.

انتهای پیام/2330/71

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha