قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۲۵۰۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

5 هزار جلد کتاب به کتابخانه های روستایی شهر ری اهدا می شود

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ری گفت: در چند روز آینده 5 هزار جلد کتاب با همکاری نهاد کتابخانه ها به تمامی کتابخانه های روستاهای شهرستان ری اهداء خواهد شد.

5 هزار جلد کتاب به کتابخانه های روستایی شهر ری اهدا می شود

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از شهرری، در راستای ترویج فرهنگ مطالعه و ایجاد فضای گرم، صمیمی و فرهنگی در روستا و با هدف غنی سازی اوقات فراغت کودکان و نوجوانان اولین کتابخانه روستای عمادآور با عنوان کافه کتاب در دهیاری افتتاح شد.

این مراسم با حضور سید حسن صفوی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ری، فاطمه فکوریان بخشدار مرکزی ری و اصحاب رسانه شهرستان ری برگزار شد و این کتابخانه در فضایی بلااستفاده از حیاط دهیاری به همت دهیاری روستای عمادآور در کمتر از یک هفته در سه مرحله رنگ آمیزی، نصب قفسه و نیمکت های مطالعه و خرید و تهیه 2 هزار جلد کتاب تجهیز و تکمیل شده است که همزمان با هفته دولت راه اندازی شد.

نکته جالب توجه استفاده از میز و نیمکت های مستعمل بود که با هزینه اندک و با استفاده از هنر و رنگ آمیزی زیبا قابل استفاده و فضایی متفاوت از یک کتابخانه ایجاد کرده بود.

سید حسن صفوی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ری در حاشیه این مراسم گفت: در راستای ترویج فرهنگ کتاب خوانی، اجرای نذر فرهنگی اهدا کتاب  و ایجاد زیر ساخت های فرهنگی لازم برای تبدیل شدن ری به پایتخت کتاب ایران کارشناسان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی از روستاهای و بخش ها بازدید و با دهیاران گفت و گو می کنند که در همین زمینه امروز اولین کتابخانه روستای عمادآور در فضایی متفاوت آغاز کار کرد.

وی  با بیان 18 روستای شهرستان ری با هدف رفع مشکلات و نیازهای فرهنگی تفاهم نامه کتاب خوانی منعقد شده، اضافه کرد:  تا پایان تابستان با مابقی ۶۰ روستای دارای دهیاری شهرستان ری این تفاهم نامه برای انجام اقدامات فرهنگی منعقد می شود.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ری از اهدای یک هزار جلد کتاب از ابتدای امسال تاکنون به کتابخانه های روستایی و مناطق کمتر برخوردار شهرستان ری خبر داد و افزود: در چند روز آینده 5 هزار جلد کتاب دیگر با همکاری نهاد کتابخانه ها به تمامی کتابخانه های روستاهای ری اهداء خواهد شد.

صفوی با بیان اینکه اجرای نذر فرهنگی اهدا کتاب در کافه کتاب روستای عمادآور انجام می شود، خاطرنشان کرد: اهدای کتاب به کتابخانه ها منحصر به برگزاری جشنواره و یا مناسبت های خاص نیست و مردم خیر و فرهنگ دوست می توانند در اقدامی ماندگار و خداپسندانه با اهدای کتاب به کتابخانه های عمومی در ارتقای فرهنگ مطالعه و کتابخوانی و غنی سازی منابع کتابخانه ها سهیم باشند.

وی با اشاره به اجرای کافه کتاب در سایر روستاهای ری تصریح کرد: : کافه کتاب ها فرصتی است تا شهروندان در ضیافت دانایی قدم گذاشته و جوان امروزی که کافه گردی به یکی از تفریحات اصلی اش تبدیل شده، خوب است کنار فنجان قهوه اش چند ورق هم کتاب سفارش دهد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ری در پایان از افتتاح کتابخانه روستای لپه زنک از توابع بخش خاوران و اجرای ویژه برنامه ای بر سر مزار جلال آل احمد در چند روز آینده در راستای ترویج فرهنگ کتاب خوانی و تبدیل شدن ری به پایتخت کتاب ایران خبر داد.

انتهای پیام/67052/م/ث/30

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha