قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۲۵۰۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

امکانات محدود با هویت سنجی بین خبرنگاران تقسیم شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، ساماندهی خبرنگاران را ضرورتی در راستای تثبیت هویت جامعه خبری استان دانست و تأکید کرد: با توجه به محدودیت امکانات، امکانات محدود باید با هویت سنجی تقسیم شود.

امکانات محدود با هویت سنجی بین خبرنگاران تقسیم شود

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، حجت الاسلام علی اصغر فضیلت در سمنان، با اشاره به اهمیت مسأله هویت بخشی در حوزه فرهنگ و هنر به ویژه در جامعه خبری که منجر به ساماندهی این قشر می شود، اظهار کرد: جامعه خبری استان سمنان مانند هر گروه اجتماعی دیگر تا به عنوان یک صنف هویت تثبیت شده ای نداشته باشد، به منزله جامعه حرفه ای معرفی نخواهد شد.

وی با اشاره به اینکه خبرنگاری و فعالیت رسانه ای می تواند جزو مشاغل سخت یا حرفه ای باشد، بیان کرد: در مشاغل حرفه ای جنبه خدمت محوری بر منفعت محوری غالب است و علاوه بر این، مشاغل حرفه ای باید دانش محور و متکی بر آموزش علمی و دانشگاهی باشد تا این دانش می تواند تبدیل به مهارت شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان افزود: وقتی دانش با مهارت و تخصص تجمیع شود، نوعی قدرت مشروع و هویت صنفی ایجاد می کند که درمجموع به اقتدار توأم با عزت و منزلت اجتماعی تبدیل می شود.

فضیلت بیان کرد: مشاغل حرفه ای علاوه بر تعاریف مذکور، دارای نظام ارزشی و قواعد اخلاقی خاص هستند که تحت عنوان اخلاق حرفه ای از آن یاد می شود.

وی با بیان اینکه پایداری گروه اجتماعی در گرو تقویت و حس هویتی است، افزود: تثبیت هویت، توجه به بایدها را افزایش می دهد و به شایسته سالاری منجر می شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان ساماندهی خبرنگاران را ضرورتی در راستای تثبیت هویت جامعه خبری استان دانست و تأکید کرد: با توجه به محدودیت امکانات، عقل مدیریتی حکم می کند که امکانات محدود موجود با هویت سنجی تقسیم شود.

وی افزود: امکانات محدود باید در خدمت کسانی باشد که در جامعه خبرنگاری از هویت لازم برخوردارند و مشغول کار خبری هستند.

فضیلت با بیان اینکه ساماندهی خبرنگاران نقش قابل انکاری در تثبیت هویت جامعه خبرنگاری استان دارد، افزود: وقتی از مشکلات جامعه خبرنگاران گفته می شود، بخشی مربوط به مشکلات سخت افزاری شامل مسائل معیشتی است و بخشی هم که کمتر دیده و مورد غفلت واقع می شود، مشکلات نرم افزاری است.

وی عدم ساماندهی جامعه خبری را مشکل عمده حوزه رسانه دانست و خاطرنشان کرد: ساماندهی خبرنگاران جزو مطالبات اصلی این قشر و عدم ساماندهی یک مشکل ملی است و همه درگیر این موضوع هستند؛ ساماندهی خبرنگاران نقش غیرقابل انکاری در رفع مشکلات این قشر تثبیت هویت آنان دارد.

انتهای پیام/74034/م/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha