قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۲۴۹۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

ارسال نظر محیط زیست برای تکمیل لایحه مقابله با حیوان آزاری

معاون محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: لایحه مقابله با حیوان آزاری در معاونت حقوقی ریاست جمهوری پیگیری می شود البته معاونت طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست هم نظرات تخصصی خود را درباره این لایحه ارائه داده است. 

ارسال نظر محیط زیست برای تکمیل لایحه مقابله با حیوان آزاری

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، حمید ظهرابی اظهارکرد: سازمان محیط زیست در سال ۹۴ لایحه مقابله با حیوان آزاری را آماده و به دولت ارسال کرد اما در کمیسیون لوایح تصمیم گرفته شد که به جای لایحه، اصلاحی در قانون تعزیرات صورت گیرد و مواد برای مقابله با حیوان آزاری تعریف شود که همین اتفاق هم افتاد و مواد مقابله با حیوان آزاری به قوه قضائیه ارسال شد. 

وی تاکید کرد: در این میان معاونت حقوقی ریاست جمهوری اعلام کرد که بهتر است ضمن تکمیل لایحه اولیه، یک لایحه جامع بابت مشارکت سازمان حفاظت محیط زیست، سازمان شهرداری ها و سازمان دامپزشکی تهیه و به دولت ارسال شود. 

معاون محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست در ادامه گفت: در داخل سازمان حفاظت محیط زیست جلسه ای بین معاونت محیط زیست طبیعی و دفتر حقوقی برگزار و تصمیم بر آن شد که با توجه به وظیفه این سازمان در حوزه حیات وحش، معاونت طبیعی نظرات فنی خود را به معاونت حقوقی ریاست جمهوری ارائه دهد. 

ظهرابی تاکید کرد که به دنبال پیشنهاد معاونت حقوقی ریاست جمهوری در تیرماه امسال مبنی بر تهیه لایحه ای جامع برای مقابله با حیوان آزاری، در سازمان حفاظت محیط زیست جلسه ای با حضور نمایندگان معاونت طبیعی و دفتر حقوقی برگزار شد و معاونت طبیعی نظرات تخصصی و فنی خود را در ارتباط با لایحه مقاله با حیوان آزاری در اختیار دفتر حقوقی قرار داد. 

وی در ادامه اظهار کرد: لازم است که همه دستگاه های متولی در تدوین لایحه مقابله با حیوان آزاری، نظرات تخصصی خود را به معاونت حقوقی ریاست جمهوری ارائه دهند تا مراحل بعدی مورد پیگیری قرار گیرد.

پیش از این معصومه حسین پور- مدیر دفتر حقوقی و امور مجلس سازمان محیط زیست - به گفته بود که سازمان حفاظت محیط زیست پیشنهاد معاونت حقوقی را مبنی بر تهیه یک لایحه جامع برای مقابله با حیوان آزاری پذیرفته است تا علاوه بر جرم انگاری حیوان آزاری، احکام حمایتی نیز گنجانده شود. 

انتهای پیام 

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha