قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۲۴۶۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

لودریان: دیداری میان ظریف و ترامپ برنامه ریزی نشده بود

وزیر امور خارجه فرانسه تصریح کرد که سفر ظریف به محل برگزاری نشست گروه 7 به منظور دیدار با مقامات آمریکایی صورت نگرفته بود.

لودریان: دیداری میان ظریف و ترامپ برنامه ریزی نشده بود

به نقل  از سی ان ان،  ژان ایو لودریان، وزیر امور خارجه فرانسه در پاسخ به سوال خبرنگاری هدف فراسنه برای دعوت ظریف به شهر محل برگزاری نشست گروه هفت تصریح کرد که این وزیر امور خارجه ایران به منظور دیدار با ترامپ به فرانسه دعوت نشده بود.

محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان روز یک شنبه به دعوت همتای فرانسوی اش برای ادامه مذاکرات میان دولت های ایران و فرانسه به بیاریتز سفر و با امانوئل مکرون و ژان ایو لودریان دیدار کرد.

وزیر امور خارجه ایران در پی این سفر در توییتی نوشت: دیپلماسی فعالانه ایران برای دستیابی به تعامل سازنده ادامه می یابد. در حاشیه دیدار گروه 7 پس از مذاکرات جامع با لودریان و وزیر خزانه داری فرانسه، با امانوئل مکرون دیدار کردم و سپس جلسه تفهیمی مشترکی برای انگلیس و آلمان برگزار شد.

وی افزود: راه پیش روی ما سخت است اما ارزش امتحان کردن را دارد.

آنگلا مرکل صدراعظم آلمان نیز ضمن دفاع از اقدام فرانسه برای دعوت از ظریف گفت که دیدار وزیران امورخارجه ایران و فرانسه در بیاریتز یک رویداد موازی بوده و ارتباطی با نشست گروه هفت نداشته است.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا امروز (دوشنبه) در حالی که برای شرکت در نشست گروه هفت در شهر بیاریتز فرانسه به سر می برد، گفت که رئیس جمهور مکرون از او برای دعوت از وزیر امورخارجه ایران به بیاریتز اجازه گرفته بود.

ترامپ افزود: از نظر من این اقدام فرانسه به هیچ وجه بی احترامی نبوده است، به ویژه اینکه از من اجازه خواسته بودند. مکرون درباره تمایلش برای دعوت از ظریف با من صحبت کرده بود و من به او گفتم که این کار را انجام دهد.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha