قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۲۴۶۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

کرملین: روسیه قطعا به آزمایش موشکی میان برد آمریکا پاسخ می دهد

سخنگوی کاخ کرملین امروز (دوشنبه) اعلام کرد، وزارت دفاع روسیه و دیگر نهادهای این کشور مقدمات پاسخ دهی متقارن به واشنگتن درخصوص آزمایش های موشکی میان برد آمریکا و خروج این کشور از معاهده منع آزمایش موشک های هسته ای میان برد (INF) را آغاز کرده اند.

کرملین: روسیه قطعا به آزمایش موشکی میان برد آمریکا پاسخ می دهد

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دیمیتری پسکوف، سخنگوی کاخ کرملین در پاسخ به سوال خبرنگاران در رابطه با آماده سازی مقدمات «پاسخ متقارن» به آمریکا، اظهار کرد که طبق سخنان پوتین، این امر قطعا در دست پیگیری است.

او در خصوص پیمان «استارت جدید» نیز گفت که عدم تمدید این معاهده، ثبات استراتژیک را با ضرر مواجه خواهد کرد و بشریت، از وجود تنها سند در این حوزه، محروم خواهد ماند. به گفته وی، واشنگتن هنوز پیشنهادی درخصوص تمدید این معاهده ارائه نکرده است. پیمان دوجانبه مذکور میان روسیه و آمریکا، جهت کاهش تسلیحات هسته ای بین این دو کشور منعقد شده و در سال ۲۰۲۱ منقضی خواهد شد.

وی درباره احتمال تمدید این معاهده می گوید: طی گفت وگو با طرف آمریکایی، تا به حال هیچ پیشنهادی از واشنگتن درخصوص تمایل یا عدم تمایل این کشور برای مذاکره درباره تسلیحات استراتژیک تهاجمی ارائه نشده است. پوتین طی دیدار اخیرش با ترامپ گفت ما نیاز داریم درباره این موضوع صحبت و مذاکره ای آغاز کنیم اما تاکنون هیچ پیامی مخابره نشده است.

وی درباره عواقب عدم تمدید این معاهده گفت: پیامدها درخصوص ثبات استراتژیک کاملا فاجعه بار خواهد بود و البته، این ثبات مورد آسیب قرار خواهد گرفت.

در ادامه پسکوف در پاسخ به موضوع خرید احتمالی جنگنده های روسیه توسط ترکیه، از اعلام نظر امتناع ورزید اما با این حال، به این موضوع اشاره کرد که ولادیمیر پوتین و رجب طیب اردوغان، همتای ترک او، هم زمان با برگزاری نمایشگاه هوایی «ماکس» که در نزدیکی مسکو برگزار می شود، به رایزنی خواهند پرداخت.

رسانه ها در ماه اوت، از احتمال خرید جنگنده های سوخو-۳۵ روسیه توسط ترکیه خبر دادند. پسکوف از ارائه نظر درباره مطرح شدن این خرید از سوی ترکیه خودداری کرد و گفت که همه چیز، فردا در محل نمایشگاه ماکس متمرکز خواهد بود. این نمایشگاه، از تاریخ بیست وهفتم تا اول سپتامبر در منطقه ژوکوفسکی در مسکو برگزارخواهد شد.

سخنگوی کاخ کرملین در اظهاراتش تصریح کرد که پوتین، از بهبود روابط با تمام کشورهای عضو گروه هفت استقبال می کند و علی رغم وجود اختلافات، گفت وگو با این کشورها در حال پیشرفت است.

وی گفت: البته پوتین حامی بهبود روابط با تمام کشورهای گروه هفت است و ما ارتباطات مثبتی با تعدادی از اعضای این گروه داریم؛ از جمله با ژاپن، ایتالیا، فرانسه و آلمان. به رغم اختلافات ناگزیری که با این کشورها وجود دارد، گفت وگو ادامه دار است و در سطوح مختلف توسعه می یابد.

به گفته وی، کاخ کرملین درخواست ترامپ مبنی بر بازگشت روسیه به گروه هفت را برانگیزنده تلقی نمی کند اما اگر از سوی کشوری خاص این پیشنهاد مطرح شود، امکان این بازگشت وجود دارد.

پسکوف گفته است که بازگشت به گروه هفت، هدف خود مسکو نیست و روسیه تمایلی برای تحمیل حضور خود بر کسی ندارد.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha