قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۲۴۴۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

دلالان مکلف به ثبت مشخصات معاملات در دفتر الکترونیک شدند

نمایندگان مجلس دلالان را مکلف به ثبت مشخصات معاملات در یک دفتر الکترونیک کردند.

دلالان مکلف به ثبت مشخصات معاملات در دفتر الکترونیک شدند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، نمایندگان در نشست علنی امروز (دوشنبه، 4 شهریور ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان رسیدگی به لایحه قانون تجارت که از سوی شورای نگهبان به کمیسیون حقوقی و قضایی ارجاع شده بود، با ماده (64) آن با 142 رأی موافق، 3 رأی مخالف و 5 رأی ممتنع از مجموع 192 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

 در ماده 64 آمده است: در موردی که فروش از روی نمونه باشد، دلال باید نمونه کالا را تا پایان اجرای تعهدات طرفین با زمانی که در قرارداد معین شده است نگاه دارد، مگر اینکه به تراضی دو طرف از این قید معاف شده باشد. کالای فاسدشدنی از شمول این حکم مستثنی است.

همچنین نمایندگان با ماده 65 این لایحه نیز با 142 رأی موافق، 3 رأی مخالف و 5 رأی ممتنع از مجموع 192 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

در ماده 65 آمده است: دلال مکلف است از هرگونه افشای اسرار دو طرف معامله، که وی به اقتضای شغل خود از آن آگاه شده است، خودداری نماید. در صورت افشای اسرار مذکور با استفاده از آنها برای مقاصد شخصی، مسؤول جبران خسارات وارده است.

همچنین نمایندگان با ماده 66 این لایحه نیز با 131 رأی موافق، 4 رأی مخالف و 7 رأی ممتنع از مجموع 192 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

همچنین بر اساس ماده 66 دلال باید کلیه معاملاتی را که به وساطت او انجام گرفته است، با ذکر نوع و مشخصات معامله و طرفهای آن در یک دفتر الکترونیک ثبت کند.

انتهای پیام/

 

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha