قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۲۴۲۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

بازار لوازم التحریر لاکچری / مداد رنگی برند ۲۷ میلیون تومان! +عکس

این روز ها خانواده های ایرانی با قیمت های بالا و بعضاً عجیب و غریب لوازم التحریر روبرو می شوند.

بازار لوازم التحریر لاکچری / مداد رنگی برند ۲۷ میلیون تومان! +عکس

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، باشگاه خبرنگاران: چند روزی بیشتر تا آغاز سال تحصیلی باقی نمانده است و خانواده های ایرانی در این روز ها با مشکلاتی در زمینه تهیه لوازم التحریر برای فرزندانشان روبرو هستند.

یکی از این مشکلات قیمت بالای لوازم التحریر است؛ قیمت برخی اقلام لوازم التحریر پس از افزایش قیمتی که در بازار کاغذ رخ داد، افزایش یافت. افزایش ۸ برابری قیمت کاغذ در یک سال گذشته، تولیدکنندگان نوشت افزار را با مشکل تهیه کاغذ مواجه کرده و تأثیر مستقیمی روی قیمت تمام شده لوازم التحریر هم گذاشته است.

البته این افزایش قیمت تنها در نوشت افزاری که از کشور های دیگر به ایران وارد می شود، ایجاد نشد. بلکه در نوشت افزار های تولید داخل هم دیده می شود. مسئله ای که سعید حسینی مدیر عامل مجمع نوشت افزار ایرانی اسلامی در نشست خبری نمایشگاه نوشت افزار ایرانی اسلامی هم به آن اشاره کرد.

وی در این نشست خبری گفته بود: امسال خانواده های ایرانی، نوشت افزار را با قیمت ۲ تا ۳ برابر قیمت سال گذشته تهیه می کنند. دلیل این امر افزایش ۸ برابری قیمت کاغذ و افزایش قیمت تمام شده تهیه آن است.

اما این روز ها قیمت های عجیب و غریبی هم در میان لوازم التحریر ها به چشم می خورد؛ در برخی سایت های فروش کالا برخی از برند های لوازم التحریر تبلیغ می شود؛ برند هایی که این روز ها برند های لاکچری لوازم التحریر محسوب می شوند و هر خانواده ای قدرت خرید آن را ندارد. این برند ها با قیمت های بالایی در سایت ها فروخته می شود و قیمت درج شده برای برخی از آن ها به ۲۷ میلیون تومان هم می رسد. در این میان، می توان به برند خاص مداد های رنگی اشاره کرد که ۲۷ میلیون تومان قیمت گذاری شده است!

سوالی که در این بین پیش می آید این است که چگونه می توان این قیمت های بالای لوازم التحریر برند را توجیه کرد؟ مردم هنگام مواجهه با این برند ها با این سوال مواجه می شوند که مگر این لوازم التحریر چه ویژگی خاصی نسبت به برند های دیگر دارند که قیمت آن تا این اندازه بالاست! تنها توجیهی که می توان برای این قیمت ها آورد، برند بودن آن است. دلیلی که چندان هم منطقی به نظر نمی رسد.

به نظر می رسد در سالی که با عنوان رونق تولید ملی نامگذاری شده است، باید بیش از پیش به تولید ملی، ایرانی و اسلامی لوازم التحریر توجه کرد. برای اینکه مردم ما بتوانند خرید راحت تری داشته باشند بهتر است از تولید نوشت افزار های ایرانی اسلامی حمایت شود تا لوازم التحریر با قیمت مناسب تری در اختیار دانش آموزان و دانشجویان قرار بگیرد. از جمله این حمایت ها می توان به قرار گرفتن مواد اولیه تولید لوازم التحریر با قیمت مناسب تر در اختیار تولید کننده و تبلیغ آن در جامعه اشاره کرد.

منبع فردا نیوز
ثبت نظرات
captcha