قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۲۴۲۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

راه اقتصاد از مذاکرات می گذرد یا برعکس؟/ نقش بانک مرکزی در افزایش قدرت چانه زنی ظریف

در دور قبلی مذاکرات با وجود قوت مذاکره کنندگان ایرانی اما ایران دست پایین را داشت. چرا که وضعیت اقتصادی نامطلوب بود و برای بهبود اقنصاد چشم همه کشور به مذاکرات بود. این هم فشار داخلی روی مذاکره کنندگان برای رسیدن به نتیجه سریع را زیاد کرده بود و هم ابزاری مهم در دست طرف خارجی بود تا با چند مصاحبه قیمت ارز در ایران را بهم ریخته و کشور را ملتهب سازند.اما در این ماه ها بدلیل ثبات ارز که به همت برنامه هوشمندانه بانک مرکزی ایجاد شده بود طرف خارجی می دید که ایران نیازی به مذاکرات ندارد و خودشان باید پیشقدم شوند.

راه اقتصاد از مذاکرات می گذرد یا برعکس؟/ نقش بانک مرکزی در افزایش قدرت چانه زنی ظریف

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین،  

این همیشه یک سوال جدی بوده که وضعیت اقتصادی خوب موجب مذاکره بهتر می شود یا مذاکره خوب باعث ثبات در شرایط اقتصادی؟

به گزارش اقتصادآنلاین، در دور قبلی مذاکرات با وجود قوت مذاکره کنندگان ایرانی اما ایران دست پایین را داشت. چرا که وضعیت اقتصادی نامطلوب بود و برای بهبود اقنصاد چشم همه کشور به مذاکرات بود. این هم فشار داخلی روی مذاکره کنندگان برای رسیدن به نتیجه سریع را زیاد کرده بود و هم ابزاری مهم در دست طرف خارجی بود تا با چند مصاحبه قیمت ارز در ایران را بهم ریخته و کشور را ملتهب سازند.

اما در این ماه ها بدلیل ثبات ارز که به همت برنامه هوشمندانه بانک مرکزی ایجاد شده بود طرف خارجی می دید که ایران نیازی به مذاکرات ندارد و خودشان باید پیشقدم شوند. این عدم نیاز سبب ایجاد قدرت چانه زنی برای کشور شده و در نهایت با درخواستهای مکرر رییس جمهور فرانسه ظریف عازم مذاکرات با شخص مکرون شد. اگر همتی بتواند شرایط فعلی را حفظ کند بزرگترین برگ برنده برای امتیازگیری در مذاکرات خواهد بود. این بار راه مذاکرات از اقتصاد می گذرد.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha