قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۲۴۲۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

سخنگوی دولت: نفتکش آدریان دریا را فروخته ایم؛ از این به بعد صاحب محموله نفت تعیین می کند که نفتکش به کجا برود

سخنگوی دولت با بیان اینکه سفر ظریف به گروه ۷ ارتباط نداشت، گفت: این سفر به درخواست فرانسوی ها بود و بنا هم از اول این بود که ملاقاتی با مقام های امریکایی ها صورت نگیرد.

سخنگوی دولت: نفتکش آدریان دریا را فروخته ایم؛ از این به بعد صاحب محموله نفت تعیین می کند که نفتکش به کجا برود
سخنگوی دولت با بیان اینکه سفر ظریف به گروه ۷ ارتباط نداشت، گفت: این سفر به درخواست فرانسوی ها بود و بنا هم از اول این بود که ملاقاتی با مقام های امریکایی ها صورت نگیرد.

علی ربیعی، سخنگوی دولت امروز در نشست خبری با حضور اصحاب رسانه ضمن تبریک هفته دولت اظهار کرد: ما در کنار مردم ۱۸ ماه سخت را گذراندیم؛ ترامپ اقدامات خودش را علیه مردم کشورمان به محض تحویل ریاست جمهوری آغاز کرده است. با لطف خدا صبوری مردم و رهنمود های رهبری توانستیم ثبات نسبی برقرار کنیم.

سخنگوی دولت تصریح کرد: ما در دوران تثبیت و عبور از شوک اولیه تحریم هستیم. دولت با یک برنامه ۲۴ ماهه دوساله دوم خود را آغاز می کند. از سوی دولت به خاطر لطف پدرانه رهبری به دولت تشکر می کنم.

او افزود: شوک ها و گرانی های ناشی از تحریم ها، آثار و علایمی را تا مدت ها بر جامعه خواهد گذاشت، اما علایمی بر بهبود وضعیت امروز هویدا شده است. دولت در جلسه دیروز خود رهنمود های معظم له را قرار داده است.

ربیعی با بیان اینکه آمریکا نتوانسته قدرت دیپلماسی کشور را تضعیف کند، گفت: دولت تمام توان دیپلماسی خود را به خدمت گرفته است تا بتواند در مرحله اول تحریم های غیرانسانی آمریکا که مصداق تروریسم اقتصادی است، صرف کند و در گام دوم آثار سوء آنها را کم کند.

سخنگوی دولت در مورد حضور ظریف در فرانسه گفت: سفر آقای ظریف ربطی به گروه هفت نداشت و به درخواست فرانسه بود و هیچ تمایلی در ایران برای دیدار با آمریکایی ها نبود، ما دخالت و نقشی در گفت وگوی فرانسوی ها با آمریکا نداریم، این سفر مخفیانه نبوده و اطلاعات ما هم حاکی است آمریکایی ها از این سفر اطلاع داشتند.

ربیعی در ادامه گفت: ما برای مذاکره در خصوص بسته پیشنهادی آقای مکرون رئیس جمهور فرانسه و تبادل نقطه نظر پیرامون آن بسته و بیان دیدگاه های ایران و انتظاراتی که از طرف های اروپایی داریم به پاریس رفته بودیم.

او افزود: بنابراین این سفر در چارچوب نحوه اجرای تعهدات اروپایی ها به برجام بوده و امیدواریم به زودی شاهد جمع بندی مذاکرات دو طرف در گفتگو های انجام شده باشیم. قضاوت برخی رسانه های خارجی در خصوص سفر به پاریس، منصفانه تر از برخی رسانه های داخلی است که گفتند ایران توانسته با موفقیت اقدامات دیپلماتیک خود را پیش ببرد و به اهدافش نزدیک شود.

سخنگوی دولت با بیان اینکه تحریم تقدیر ما نیست، ادامه داد: همه تلاش خود را به کار می گیریم که آثار تحریم ها را کاهش دهیم. آنها که ظالمانه این تحریم ها را علیه ملت ایران فعال کردند باید این سیاست را ترک کنند و ما به هیچ وجه از رویکرد خود بر نخواهیم گشت.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha