قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۲۳۶۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

یک عضو کمیسیون کشاورزی مطرح کرد:

وزارت جهاد کشاورزی از آلوده نبودن گندم گنبدکاووس به فضولات حیوانی مطمئن شود

یک عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس در واکنش به دستگیری مدیر غله گنبد کاووس به علت ترکیب گندم با فضولات حیوانی گفت: وزارت جهاد کشاورزی، وزارت صمت و دستگاه های قضایی باید با همکاری هم این روند را تحت کنترل خود قرار دهند که خدایی ناکرده آلاینده ای وارد آرد و نان مردم نشده باشد.

وزارت جهاد کشاورزی از آلوده نبودن گندم گنبدکاووس به فضولات حیوانی مطمئن شود

رییس کل دادگستری استان گلستان عصر پنجشنبه ۳۱ مرداد ماه اظهار کرد: مدیر غله گنبد کاووس و تعدادی از کارکنان سیلوی این شهرستان دستگیر شدند. این افراد فضولات حیوانی را با گندم ترکیب و سپس روانه سیلوی دولتی می کردند و از این راه میلیاردها تومان به جیب زده بودند.

علی محمد شاعری در واکنش به عاملان ترکیب فضولات حیوانی با گندم گفت: خبری که در مورد آلوده شدن گندم منتشر شده است بسیار دردناک است چرا که آلوده شدن گندم امنیت غذایی مردم را به مخاطره انداخته است. این افراد سودجو کسانی هستند که برای رسیدن به مطامع شخصی خودشان سلامت و بهداشت غذایی مردم را به خطر انداخته اند. این افراد مصداق بارز مفسد فی الارض هستند.

این عضو کمیسیون کشاروزی ادامه داد: ضریب کنترل و نظارت دستگاه های نظارتی باید در این خصوص افزایش پیدا کند تا از هر گونه آلودگی غذای مردم جلوگیری شود. من از دستگاه غذایی می خواهم که با این مجرمین شدیدا برخورد کند تا درس عبرتی برای دیگران شود.

شاعری اطمینان از آلوده نبودن گندم ها را وظیفه دستگاه های نظارتی دانست و گفت: وزارت جهاد کشاورزی و  وزارت صمت و دستگاه های قضایی باید با همکاری هم این روند را تحت کنترل خود قرار دهند که خدایی ناکرده آلاینده ای وارد آرد و نان مردم نشده باشد.

نماینده مردم نکا، بهشهر و گلوگاه در مجلس در مورد روند ورود کمیسیون کشاورزی، آب منابع طبیعی به این موضوع اظهار کرد: ما نسبت به این موضوعات حساس هستیم. در جلسه کمیسیون این موضوع را حتما مطرح خواهم کرد. ما می توانیم از چگونگی انجام وظیفه نظارتی وزارت جهاد و صمت را سوال کنیم. دستگاه قضایی اما به عنوان مدافع حقوق عامه باید به وظیفه انقلابی خود عمل کرده و با متجاوزین برخورد قاطعی داشته باشد و تمامی دستگاه های مشمول را مکللف کند که از همه منابع سیلویی ما مراقبت کنند تا گندم و مواد غذایی جلوگیری آلوده نشود.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha