قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۲۳۴۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پیام معاون وزیر به بیست و ششمین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان ایران

ایلام - سید مجتبی حسینی معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به بیست و ششمین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان ایران در استان ایلام پیام داد.

پیام معاون وزیر به بیست و ششمین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان ایران

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، سید مجتبی حسینی در این پیام آورده است: فرزندان ایران عزیز، هنرمندان نامدار فردا،کارهای بزرگ و ماندگار برآمده از آرمان های والا و رؤیاهای روشن و امیدهای استوارند.

کارهای بزرگ را از فاصله ای دورتر و از حاصل ارزشمندش می توان به راحتی بازشناخت، یکی از این شمار، همین فرصت مغتنم گردآمدن جوانان هنرمند در سایه استادان هنر و تجربه ی توأمان آموختن و آفریدن است. بهانه ی مبارکی که با نقش خیال انگیز هنر و جوهر دستانِ جوان، مخاطبانِ هنر را به منظری دلپذیر و خیال انگیز می خواند. 

سی و یک سال پیش زمانی که هیچکدام از دختران و پسران شرکت کننده امروز به دنیا نیامده بودند ، جشنواره ی هنرهای تجسمی جوانان با آرمانی والا و امیدی استوار شکل گرفت و امروز، پس از بیست و پنج دوره، آغاز فصل جدید این رویدادِ موفق ملی است.

رویدادی که در خاطر بسیاری از هنرمندان چهل/ پنجاه ساله ایران عزیز ما، ردپایی دارد و این ردپا برآمده از تفاوت و تمایز این جشنواره است. پیوستگی رقابت با رفاقت، تجربه ی یک هفته همزیستی و همکاری و ایده پردازی و هنرورزی ـ که در هنرهای تجسمی بیشتر برآمده از خلوت است ـ در جلوت و جمع. شور و انگیزه ی خالصانه استادانِ امروز برای فردا، همه و همه نکته هایی است که می تواند آموزه ی ارزشمندی را در ذهن و ضمیر ما برای یک عمر، قوت دهد و آن کیمیای گفتگوست، گوهر همدلی، که اگر چنین سرمایه ی ثمینی داشته باشیم گذشتن از دشواری ها آسان خواهد بود. 

خرسندم که به همت همکاران سخت کوشم در ایلام و تهران، بیست و ششمین دوره جشنواره هنرهای تجسمی جوانان، در خاکی میزبان شماست که نماد قدمت و مقاومت سرزمین مینوی ماست. خوشحالم که به فروتنی می توانم آفرین گوی هنرمندانِ جوان باشم و آرزو کنم که آموزه های هنری، چنین بلند و بشکوه، آمیزه ی جان و جوهر قلم هنرمندانی باشد که میراث داران شایسته ی فردا هستند. 

بیست و ششمین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان ایران از سی ام مرداد تا سوم شهریور در شهر ایلام برگزار شد.

اختتامیه این جشنواره، عصر یکشنبه، سوم شهریور ماه در دانشگاه ایلام برپا و برترین های جشنواره تجسمی جوانان ایران در رشته های نه گانه هنرهای تجسمی معرفی شدند.

منبع مهر
ثبت نظرات
captcha