قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۲۳۳۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

علی عسکری:

رسانه ملی هنرمندان اخلاق مدار و جذاب می خواهد

رئیس رسانه ملی با اشاره به حضور بهترین ها و هنرمندان با جاذبه و اخلاق مدار در صداوسیما گفت که وقتی به دانشگاه صداوسیما آمدیم شعاری نوشتیم که رسانه ملی جای بهترین هاست.

رسانه ملی هنرمندان اخلاق مدار و جذاب می خواهد

عبدالعلی علی عسکری رئیس سازمان صداوسیما در آیین پایانی سومین دوره المپیاد سواد رسانه ای تصریح کرد: ما در صداوسیما همیشه به این فکر بودیم و هستیم تا با بهترین ها تعامل داشته باشیم و آن ها را به همکاری دعوت کنیم چون کار رسانه، کار دشوار و حساسی است.

وی افزود: وقتی به دانشگاه آمدیم شعاری نوشتیم که رسانه ملی جای بهترین هاست و  همیشه به این فکر بودیم که بهترین ها باید وارد دانشگاه صداوسیما شوند و در صداوسیما کارهای مهم انجام دهند. بر همین مبنا مرکز آوینی راه اندازی شد که بسیار مهم و اثرگذار بود.

علی عسکری گفت: به تعبیر مقام معظم رهبری امروز جنگ ما، جنگ رسانه ای است و غربی ها می خواهند با دسیسه و فریب و برنامه های وسوسه انگیز، ما را به خود جذب کنند؛ در حالی که مسیر ما، مسیر دین و اخلاق است و ما هنرمندان پرجاذبه و اخلاق مدار می خواهیم که با سنت های خودمان افراد را جذب کنند؛ این یعنی سواد و درک رسانه ای.

رئیس رسانه ملی تأکید کرد: در عبارت «درک رسانه ای» مفاهیم زیادی نهفته است و به اندازه فهم زیبایی شناسی و هنر انسان، در آن موضوع و معنا وجود دارد.

علی عسکری با اشاره به سختی های کار در رسانه در دنیای امروز گفت: اگر اهل ذوق، سلیقه و مقاومت هستید در این راه بمانید چراکه در غیر این صورت در رسانه نمی توانید موفق شوید.

رئیس رسانه ملی با بیان اینکه بسیاری از آدم ها شغلی دارند و بعد از سال هاعمرشان تمام می شود و فرصتی برای سازندگی ندارند گفت: اما فرد رسانه ای امکان سازندگی و تاثیرگذاری مستمر برای آن فراهم است و این همان کار انبیاست و به همین علت بسیار مهم و اثرگذار است.

علی عسکری ادامه داد:  شما جوان ها و نوجوان ها گوهرهایی هستید که از بین افراد مختلف برگزیده شده اید و بعید ندانید در بین شما افرادی باشند که بتوانند در جامعه و حتی جهان اثرگذار باشند، کسی که افق فکری اش رشد کند می تواند اقدامی جهانی انجام دهد.

رئیس رسانه ملی افزود: البته مراقبت و خودسازی در این میدان بسیار مهم است و اول تربیت خود بعد تاثیرگذاری بر دیگران مهم است و کسی که در این راه بیاید باید حکیم و دانشمند شود اما اگر لغزید سقوط می کند؛ یا به قله نروید یا اگر می روید باید از دین و تقوای خود بسیارمراقبت کنید.

وی تأکید کرد: انسان هایی را می شناسیم که بسیار شریف و ارزشمند بودند اما وارد هنر که شدند سقوط کردند؛ شما مراقب خود و خدوم به  جامعه باشیدوهیچگاه اخلاق را از یاد نبرید.

منبع سینما پرس
ثبت نظرات
captcha