قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۲۳۱۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

معاون فنی و آبخیزداری منابع طبیعی گیلان:

۵۰ حوزه آبخیز گیلان دچار سیل و فرسایش خاک هستند

فومن- معاون فنی و آبخیزداری منابع طبیعی گیلان با اشاره به اهمیت اجرای طرح های آبخیزداری، گفت: در گیلان ۵۰ حوزه آبخیز وجود دارد که دچار سیل های ویرانگر و فرسایش خاک هستند.

۵۰ حوزه آبخیز گیلان دچار سیل و فرسایش خاک هستند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، عصر یکشنبه با حضور معاون فنی و آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان و جمعی از مسئولان شهرستان فومن عملیات بیولوژیک و مکانیکی آبخیزداری در ارتفاعات دولی چال ماسوله به بهره برداری رسید.

معاون فنی و آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان در حاشیه این برنامه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه حوزه آبخیز ماسوله به دلیل فرسایش خاک و سیل های ویرانگر همواره مورد توجه بوده است، تصریح کرد: ۵۰ حوزه آبخیز در گیلان وجود دارد که دچار سیل های ویرانگر و فرسایش خاک هستند و حوزه آبخیز ماسوله رودخان یکی از آنها است.

محمدباقر رفعتی با اشاره به اینکه برای اجرای عملیات آبخیزداری در این منطقه بیش از یک میلیارد تومان هزینه شده است، افزود: ۲۷۷۰ مترمکعب گابیون بندی، احداث ۶ کیلومتر حصار چوبی، کاشت ۱۰۵ هزار اصله نهال، ۷۰ هکتار کپه کاری (بذر اسپری و یونجه)، ۱۲۵۶ مترمربع بندچوبی اقداماتی بوده که در راستای عملیات اجرایی آبخیزداری بیولوژیک و مکانیکی صورت گرفته است.

نتیجه عملیات آبخیزداری در زمان سیل خود را به نمایش می گذارد

محمود قاسم نژاد فرماندار فومن نیز در این باره در جمع خبرنگاران ضمن قدردانی از اقدامات صورت گرفته در این منطقه، اظهار کرد: اجرای عملیات آبخیزداری با توجه به مزایایی که دارد همیشه مورد توجه مسئولان شهرستان بوده است.

وی افزود: اجرای این پروژه ها اگرچه از در دید مردم پنهان است اما خیر و برکات آن همگان وقوع سیل به مردم پایین دست خواهد رسید.

منبع مهر
ثبت نظرات
captcha