قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۲۳۱۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

کارگردان فیلم «بازیوو»:

«بازیوو» فیلمی برای ورود به دنیای کودکان است/دنیای بچه ها را دوست دارم

اصفهان - کارگردان فیلم «بازیوو» با بیان اینکه «بازیوو» فیلمی برای ورود به دنیای کودکان است، گفت: هدف اصلی این فیلم سرگرم کردن کودکان است.

«بازیوو» فیلمی برای ورود به دنیای کودکان است/دنیای بچه ها را دوست دارم

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، «بازیوو» از فیلم های پرمخاطب و پرطرفدار جشنواره سی و دوم فیلم کودک و نوجوان اصفهان است که به دلیل برخورداری از ژانر اکشن و ورود به دنیای ویدئو گیم های پرطرفدار، توانسته با مخاطبین خود به ویژه نوجوانان ارتباط خوبی برقرار کند.

تهیه کننده اجرایی بازیوو در نشست خبری این فیلم ضمن تقدیر از عوامل و بازیگران فیلم بازیوو اظهار داشت: تهیه کنندگی بازیوو اولین تجربه حرفه ای میثم معراجی  محسوب می شود و مجموعه کار به عنوان یک کار قابل قبول و قابل دفاع است.

 سید غلامرضا موسوی پیرامون برخی مشکلات در کیفیت تصویر فیلم بیان داشت: تصاویری که بر روی پرده سینما دیده شد با کیفیت اصلی تصویربرداری شده تفاوت داشت که احتمالا مشکل از پخش سینما بوده است.

نبود حمایت مالی از فیلم های کودک و نوجوان

وی در پاسخ به سؤالی راجع به نبود حمایت مالی از فیلم های کودک و نوجوان، تصریح کرد: به عنوان کسی که بیش از ۴۰ فیلم تولید کرده ام، حتی اگر امکانات مالی نداشته باشم اشخاص زیادی وجود دارند که حاضر به سرمایه گذاری بری ساخت این نوع فیلمها هستندو

تهیه کننده اجرایی «بازیوو» ادامه داد: مشکل زیادی در زمینه سرمایه گذاری برای فیلم بازیوو نداشتیم و تا کنون نیز مشکل سرمایه گذاری برای فیلم های حوزه کودک و نوجوان نداشته ام.

وی در ادامه با بیان اینکه به احترام جشنواره کودک و مردم خوب اصفهان فیلم را خیلی سریع آماده کردیم و با آمادگی ۷۰ درصدی وارد جشنواره شدیم، اظهار داشت: علی رغم سختی های زیاد برای آماده سازی فیلم  خواستیم در جشنواره فیلم کودک و نوجوان باشیم چرا که جشنواره به فیلمهای شاد نیاز دارد.

موسوی گفت: سینما یکی از سخت ترین کارهای گروهی است و ساخت این فیلم تنها با همدلی و همکاری خوب عوامل شکل گرفت، خوشحالم فیلمی ساختیم که باعث شادی بچه هاست.

قهرایی: دنیای بچه ها را دوست دارم

کارگردان فیلم «بازیوو» که بیشتر به ساخت برنامه های دوربین مخفی در کشور شناخته می شود و مجموعه نوستالژیک چاق و لاغر را در کارنامه خود دارد با بیان اینکه نوجوانان و کودکان به فیلم های خوب و سرگرم کننده نیاز دارند، گفت: پس از مدتها برای یک فیلم سینمایی دنبال قصه بودم، داستان فیلم بازیوو ویژگی هایی که می خواستم را داشت.

امیرحسین قهرایی ادامه داد: برخورداری از اکشن و ریتم تند و شاد از ویژگی های بازیوو است، اگرچه هنوز صداها و میکس ها و موزیک ها هنوز کامل نشده است اما باید گفت این فیلم یک کار تیمی است که به نتیجه رسیده است.

وی در پاسخ به انتقاد پیرامون ترویج و تشویق به بازی های رایانه ای در فیلم بازیوو گفت: چه این فیلم ساخته شود چه ساخته نشود نوجوانان به سمت بازی های رایانه ای می روند و به همین دلیل تلاش کردیم به دنیای بچه ها از طریق این فیلم و داستانی که در زمینه ورود به یک بازی رایانه ای دارد نزدیک شویم؛ فیلم بدون قضاوت ساخته شده است و این بچه ها هستند که باید به نتیجه راجع به بازی های رایانه ای برسند.

هدف اصلی «بازیوو» سرگرم کردن کودکان است

وی با تأکید بر اینکه هدف اصلی فیلمش سرگرم کردن کودکان است، گفت: مخاطب فیلم خردسالان و نوجوانان از ۷ تا ۱۵ سال هستند و می خواستیم بچه ها با دیدن فیلم استراحتی به روح خود بدهند و شادی کنند؛ در این فیلم بچه ناامیدی وجود دارد که تبدیل به قهرمان می شود و ما به مخاطبین خود با زبان سینما می گوییم خواستن توانستن است.

کارگردان «بازیوو»  پیرامون چگونگی شناخت خوب خود از نسلهای مختلف به ویژه کودکان و نوجوانان در سالها و دوران های مختلف، گفت: کودک درون من زنده است و دنیای بچه ها را دوست دارم و همیشه می خواهم بدانم چگونه می توان بچه ها را خوشحال کرد، سعی کردم در دنیای بچه ها نفوذ کنم به همین دلیل است در «بازیوو»  به سراغ سوژه ای رفتم که بچه ها را به خود جذب کند.

نویسنده «بازیوو»: در مسیری هستیم که انتهای روشنی دارد

نویسنده فیلم «بازیوو» با بیان اینکه همه تلاش کردیم اتفاقی متفاوت در سینمای کودک رقم بزنیم و می دانیم در ابتدای مسیری هستیم که انتهای روشنی دارد،  اظهار داشت: باور کردن یک رؤیا که به یک نتیجه خوب و یک حقیقت روشن برسد خواسته ما در سینمای کودک و نوجوان و فیلم سلمان خورشیدی  است.

سلمان خورشیدی با ابراز خرسندی از دقت نظر خبرنگاران کودک و نوجوان جشنواره فیلم کودک و نوجوان اظهار داشت: این بسیار خوب است که نوجوانان با دقت فیلم را دنبال کرده باشند، در بازیوو تلاش کردیم فانتزی را وارد دنیای سینمای کودکان کنیم، می خواستیم ما وارد دنیای بازی شویم نه اینکه دنیای بازی وارد دنیای ما شود، از این طریق تلاش کردیم به دنیای کودک و نوجوان نزدیک تر شویم، می خواستیم دنیای بازی را با ایده خودمان پردازش کنیم.

خورشیدی به شباهت فیلم«بازیوو» و فیلم هایی نظیر جومانجی اشاره کرد و افزود: هیچ فیلمنامه ای نیست که ایراد نداشته باشد و قطعا«بازیوو» هم ایراداتی داشته است، برای بچه ها در این فیلم داستانی را تعریف کردیم و سعی کردیم دنیای خودمان را شبیه دنیای بچه ها کنیم و از پیچیدگی هایی که میان ما و مخاطب فاصله ایجاد می کند عبور کنیم تا فیلمنامه ما برای بچه ها جذابیت داشته باشد.

منبع مهر
ثبت نظرات
captcha