قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۲۳۰۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

رئیس سازمان جنگل ها:

۱۵ درصد آتش سوزی جنگل های کشور عمدی است

استان ها قمقم رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری گفت: ۹۵ درصد آتش سوزی جنگل ها عامل انسانی است و ۱۵ درصد عامل عمدی و برای زمین خواری است.

۱۵ درصد آتش سوزی جنگل های کشور عمدی است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به گزارش مرکز خبر حوزه، خلیل آقایی روز یکشنبه در سلسله نشست های راویان مکتب حسینی ویژه مبلغان اعزامی دهه محرم ۱۳۹۸ در سالن همایش های غدیر قم افزود: الباقی آتش سوزی ها سهوی می باشد و باید این مساله موردبررسی و دقت بیشتری قرار بگیرد.

وی در ادامه گفت: این سازمان حق واگذاری زمین برای ساخت مسکن ندارد و اگر واگذار می کند؛ در قالب طرح هادی و یا توسعه شهرداری از سوی بنیاد مسکن و وزارت راه و شهرسازی انجام می شود.

وی بابیان اینکه برداشت از صندوق ملی تنها نیاز به اذن رهبر معظم انقلاب دارد، افزود: در ۲ سال گذشته ۲۰۰ میلیون دلار و در سال جاری ۱۵۰ میلیون یورو به  منابع طبیعی اختصاص داده شده و این نشان از اهمیت قضیه است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: دلیل اهمیت این مساله انفال بودن مراتع و منابع طبیعی و اختصاص آن به نسل دیگر است و برای همین باید حافظ منابع طبیعی باشیم و نگذاریم از بین برود.

آقایی خاطرنشان کرد: حتی بعضی از بزرگان معتقد هستند، حفظ منابع طبیعی مایه تقرب به خدا است و این مساله بازهم نشان از اهمیت آن می باشد.

وی بیان کرد: حفظ منابع طبیعی، جلوی بسیاری از آسیب های طبیعی را می گیرد و درعین حال موجب شادی و سرسبزی کشور و پوشش خاک می شود.

معاون وزیر جهاد کشاورزی اظهار کرد: برای حفظ منابع طبیعی، این سازمان اقدامی مانند تثبیت مالکیت دولت و مردم را انجام داده است.

وی افزود: اقدام  دیگر طرح جایگزین سوخت مانند گاز می باشد که تلاش شده است از قطع درختان جلوی گیری شود، در سال گذشته به ۱۲ هزار خانوار و امسال  نیز به ۱۵هزار خانوار گاز اختصاص داده شده است تا از قطع درختان جلوگیری به عمل آید.

۷۴۰۶ / ۱۱۷۵

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha