قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۲۲۷۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

انواع روش های مرتب کردن دندان ها

انواع روش های مرتب کردن دندان ها

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، برای مرتب کردن دندان ها به طور کلی از دو روش می توان استفاده کرد، روش اول با کمک براکت های ارتودنسی روش دوم بدون استفاده از ارتودنسی و با لمینت دندان انجام می شود.

ارتودنسی

در این روش درمانی گزینه های مختلفی مانند ارتودنسی ثابت، لینگوال و ارتودنسی نامرئی وجود دارد تشخیص تشخیص متخصص ارتودنسی می توان هر کدام که برای شما بهتر بود استفاده کرد.

ارتودنسی ثابت را هم می توان با براکت های فلزی و یا با براکت های همرنگ دندان انجام داد، در روش ارتودنسی ثابت با براکت های فلزی، براکت ها بیشتر از از سایر روش ها در دهان بیمار دیده می شوند، با این حال این روش از اورتودنسی یکی از بهترین روش های درمانی می باشد, معمولا درمان های ارتودنسی نتایج بسیار خوبی را با این روش درمانی به دست می آورند.

از دیگر روش های مرتب کردن دندان ها با ارتودنسی براکت های همرنگ دندان بوده که به ارتودنسی بی رنگ, شفاف و یا شیشه ای معروف هستند. این روش درمانی نسبت به ارتودنسی با براکت های فلزی کمتر در دهان بیمار دیده می شوند، معمولا افراد بزرگسال تمایل بیشتری به استفاده از این نوع براکت های ارتودنسی دارند.

روش دیگر که به ارتودنسی نامرئی معروف است با استفاده از پلاک های شفاف ارتودنسی انجام می شود، در این روش درمانی رعایت بهداشت دهان و دندان ها نسبت به ارتودنسی ثابت راحت تر می باشد، زیرا در این روش دستگاه ارتودنسی متحرک بوده و بیمار می تواند پلاک های شفاف ارتودنسی را از دهانش خارج کرده و اقدام به تمیز کردن دندان هایش کند.

روش دیگر درمان نامرتبی دندانها، ارتودنسی لینگوال یا زبانی می باشد، در این روش درمانی ارتودنسی به ارتودنسی از پشت دندان ها نیز معروف می باشد, در این روش درمانی براکت های ارتودنسی در پشت دندان ها قرار می گیرند و قابل مشاهده نیست.

لمینت

در برخی موارد مرتب کردن دندان ها را میتوان بدون ارتودنسی انجام داد، برای مثال در مواردی که نامرتبی دندان ها شدید نبوده می توان از روش لمینت یا ونیر کامپوزیت استفاده کرد. قیمت لمینت دندان با ارتودنسی متفاوت می باشد. در این روش نامرتبی دندان ها را می توان در 1 تا 3 جلسه اصلاح کرد، البته توجه داشته باشید که لمینت دندان برای دندان هایی کاربرد دارد که خیلی کم کج شده باشد و در موارد نامرتبی شدید دندانی حتما نیاز به ارتودنسی دندان می باشد.

برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر می توانید به کلینیک دندانپزشکی شبانه روزی هروی مراجعه کنید و بعد از مشورت با متخصصان دندانپزشکی این کلینیک بهترین روش درمانی را انتخاب کنید.

شماره تماس: 02122984100

انواع روش های مرتب کردن دندان ها

منبع فردا نیوز
ثبت نظرات
captcha