قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۲۲۷۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

روغن سرخ کردنی التهاب روده را تشدید می کند

مطالعات جدید محققان علوم تغذیه نشان داد، مصرف روغن های سرخ کردنی موجب تشدید التهاب روده بزرگ و افزایش رشد تومور می شود و باکتری ها یا فرآورده های سمی مشتق از آن ها را وارد جریان خون می کند.

روغن سرخ کردنی التهاب روده را تشدید می کند
پیام این مطالعه آن نیست که روغن سرخ کردنی باعث بروز سرطان روده بزرگ می شود، پژوهش مذکور در واقع نشانگر آن است که مصرف غذاهای سرخ کردنی می تواند مشکلات مربوط به روده را تشدید کرده یا موجب پیشرفت آن ها شود.

 

گوادونگ ژانگ از دیگر مولفان این پژوهش که محور فعالیت آزمایشگاه علوم تغذیه وی بر شناسایی و کشف اهداف سلولی جدید در درمان سرطان روده بزرگ و راه کاهش خطر بروز بیماری های التهابی روده استوار است، می گوید: «تعداد زیادی از مردم آمریکا به این بیماری ها دچارند اما بسیاری از آن ها هنوز غذاهای حاضری و سرخ کردنی مصرف می کنند. اگر کسی به بیماری التهابی روده یا سرطان روده بزرگ مبتلا باشد و از این نوع غذاها بخورد، احتمال تشدید بیماری وی وجود دارد.»

 

با وجود آن که هنوز به انجام تحقیقات بیشتری در این زمینه نیاز است، پژوهشگران امید دارند که درک بهتر از تاثیرات روغن های سرخ کردنی بر روی سلامتی، به دستیابی به دستورالعمل و سیاست های تغذیه ای مناسب برای عموم افراد جامعه بیانجامد.


این پژوهش در مجله Cancer Prevention Research منتشر شده است.

 

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha