قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۲۲۳۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

«قبرستان دهخدا» فضای سبز می شود

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان گفت: با توجه به اینکه از 60 سال پیش در «قبرستان دهخدا» هیچ کسی دفن نشده است، از همین رو تصمیم داریم با همکاری شهرداری این قبرستان را به فضای سبز تبدیل کنیم.

«قبرستان دهخدا» فضای سبز می شود

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، حجت الاسلام جعفر جنتی امروز در زنجان اظهار کرد: یکی از موقوفات استان در شهر زنجان، «قبرستان دهخدا است» که بنا به درخواست اهالی در آینده نزدیک تبدیل به فضای سبز خواهد شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان با بیان اینکه از 60 سال قبل کسی در این قبرستان دفن نشده است به همین خاطر اوقاف و امور خیریه مجاز به تغییر کاربری آن است، گفت: اما به محض اطمینان اگر از شهروندان خانواده هایی هستند که از بستگانشان در آنجا مدفون شده می توانند مراتب را به اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اطلاع دهند.

وی در ادامه مساحت این قبرستان را بیش از یک هزار هکتار اعلام کرد و گفت: سند مربوط به این موقوفه در سال 1395 تک برگی شده است.

جنتی در تشریح بحث تبدیل قبرستان دهخدا به فضای سبز گفت: پس از طی مراحل اداری با همکاری شهرداری این اتفاق خواهد افتاد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان در ادامه به برنامه اوقاف استان در راستای خدمت رسانی بیشتر به شهروندان اشاره کرد و افزود: در برنامه داریم که موقوفه های قرار گرفته در محدوده بازآفرینی شهری را در راستای خدمت رسانی بیشتر به شهروندان به کار گیریم.

انتهای پیام/73005/ق20

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha