قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۲۲۲۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پسته به زودی وارد بازار بورس می شود/ لزوم تشکیل صندوق های سرمایه گذاری کشاورزی در بورس

فرماندار تربت حیدریه با اشاره به اینکه پسته به زودی وارد بازار بورس می شود، به ضرورت ورود زعفران و ابریشم به بورس بین الملل تاکید کرد.

پسته به زودی وارد بازار بورس می شود/ لزوم تشکیل صندوق های سرمایه گذاری کشاورزی در بورس

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، علی رستمی در تربت حیدریه گفت: در اقتصادهای بزرگ دنیا همواره بازار سرمایه به عنوان نقطه ثقل سرمایه گذاری مطرح است و بر همین اساس بورس آخرین مکانی محسوب می شود که می تواند به طور بلندمدت محل جذب سرمایه های مردم باشد.

فرماندار تربت حیدریه ادامه داد: بازار سهام مکانی برای تأمین مالی فعالیت های مولد اقتصادی ورشد اشتغال در جامعه است که این موضوع به عنوان وجه تمایز اصلی آن از بازارهای رقیب مطرح می شود.

وی با بیان اینکه رشد قیمت ها در بازار سرمایه به مفهوم رشد و بالندگی بنگاه های اقتصادی است، متذکر شد: این موضوع موجب ارتقای توسعه اقتصادی کشور می شود، بورس آخرین مکانی است که می تواند به طور بلندمدت محل جذب سرمایه های مردم باشد.

رستمی بیان کرد: وجود ابزارهای معاملاتی متنوع برای طیف گسترده ای از سرمایه گذاران سبب می شود افراد با ریسک و بازده انتظاری امکان فعالیت در ابزارهای مختلف مانند سهام، اوراق بهاردار، اوراق آتی و خرید و فروش را انجام دهند.

فرماندار تربت حیدریه با ابراز خرسندی نسبت ورود زعفران طی 2 سال گذشته در بورس، یادآور شد: علاوه بر اینکه زیره از بهار سال جاری ورد بورس شد، پسته نیز به زودی وارد بازار بورس می شود، البته به نظر می رسد بعضی از محصولات در بورس کالا  مانند زعفران و ابریشم باید وارد بورس بین المللی شود.

وی بیان کرد: در سال گذشته حدود 100 تن زعفران وارد بورس شد و حدود 24 میلیارد تومان توسط افرادی که کد بورس داشته و آموزش دیده اند در کشور خرید و فروش شد که تاکنون بی سابقه بوده است.

رستمی انبار پیش بینی شده در بورس برای خریداری پسته را 10 هزار تن عنوان کرد و گفت: این انبار برای حداکثر 10 درصد از مقدار پسته ای است که در بازار معامله می شود.

فرماندار تربت حیدریه تاکید کرد: از سال گذشته تاکنون برای حدود 10 هزار نفر کد بورسی که نشان دهنده هویت خریدار و فروشنده بوده، صادر شده است.

وی مهم ترین نیاز کشاورزان و سرمایه گذاران را تشکیل صندوق های سرمایه گذاری کشاورزی عنوان کرد و افزود: این صندوق می تواند برای  زمانی که مافیای زعفران و پسته بازارسازی می کنند، به موقع وارد شود و از خرید و فروش غیرمنطقی وغیرموجه جلوگیری کند.

رستمی ادامه داد: در حال حاضر، آماده سازی انبارهای نگهداری، استانداردسازی آزمایشگاه های ذخیره  و هرگونه بازارسازی از طریق ناظر بورس از فعالیت های این سازمان در تربت حیدریه است.

انتهای پیام/ 70031

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha