قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۲۱۹۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

انتقاد وزیر دفاع برزیل از آمریکا ؛

ترامپ فقط حرف می زند ؛ در مهار آتش سوزی جنگل آمازون هیچ اقدامی نکرد

جهان آمریکاتهران وزیر دفاع برزیل روز شنبه گفت: دونالد ترامپ برای مهار آتش سوزی جنگل آمازون فقط پیشنهاد همکاری داده و در عمل هیچ همکاری برای خاموش کردن آتش نداشته است.

ترامپ فقط حرف می زند ؛ در مهار آتش سوزی جنگل آمازون هیچ اقدامی نکرد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به گزارش خبرگزاری ها ، «فرناندو آزوودو» در جمع خبرنگاران گفت: در رابطه با مهار آتش سوزی های اخیر در جنگل آمازون، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا تنها یک تماس تلفنی با «ژائیر بولسانارو» رئیس جمهوری برزیل داشته و هیچ ارتباط دیگری بین کشورها وجود نداشته است.

رئیس مشترک ستاد ارتش برزیل گفت: ۴۴ هزار سرباز برای مقابله با آتش سوزی جنگل های در منطقه آمازون شمالی مستقر شده اند و ستاد ارتش برزیل می تواند در روزهای آینده سربازان بیشتری به نقاط دیگر کشور اعزام کند.

یگان های ارتش برزیل در حالی برای کمک به مهار آتش سوزی گسترده در جنگل های آمازون به این منطقه اعزام شده اند که این آتش سوزی به بحرانی گسترده و بین المللی تبدیل شده است.

بولسونارو رئیس جمهوری  برزیل روز گذشته دستور اعزام یگان های ارتش برای کمک به مهار آتش سوزی گسترده در جنگل های آمازون را صادر کرد.

کارشناسان معتقدند که جنگل های استوایی آمازون به دلیل وسعت تولید اکسیژن برای محیط زیست کره زمین بسیار حیاتی به شمار می آید و ویرانی آن مانع  بزرگی در  مقابله با گرم شدن زمین محسوب می شود.

رئیس جمهوری برزیل پیش از این اعلام کرده بود که حفاظت از جنگل های آمازون مسئولیت سنگینی در راستای پروژه توسعه  اقتصادی این کشور محسوب می شود.

سطح آتش سوزی در آمازون به حدی زیاده بود که آتش به مناطق جنگلی کشورهای همسایه بزریل  از جمله بولیوی و پاراگوئه نیز رسیده است. در این میان تجمعات اعتراض آمیزی در برخی از کشورهای منطقه آمریکای جنوبی و اروپا از جمله فرانسه و انگلیس و سوئیس برگزار شده و معترضان از دولت برازیلیا خواستند تا اقدامت بهتر و موثرتری را  در روند مهار این آتش سوزی گسترده انجام دهد.
 دوشنبه گذشته آتش سوزی گسترده و کم نظیر جنگل های آمازون آغاز شد و دود آتش  از فاصله ۲۷۰۰ کیلومتری به شهر سائو پائولو برزیل رسید.

طبق گزارش مؤسسه ی ملی پژوهش های فضایی برزیل (INPE)، امسال وسعت آتش سوزی در جنگل های بارانی آمازون بی سابقه بوده است. این مؤسسه آتش سوزی ها را از طریق ماهواره ها ردیابی می کند.

این موسسه اعلام کرده است تاکنون سطح و شدت آتش سوزی ها در منطقه در مقایسه با سال گذشته  ۸۳ درصد افزایش داشته  و از سال ۲۰۱۳ تا کنون، بی سابقه بوده است.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha