قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۲۱۹۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

ماجرای اسبی که با یک غلط املایی مشهور شد

اسب های نژاد اصیل همیشه از محبوب ترین اسب ها محسوب می شوند اما برخی از اسب ها نسبت به دیگر اسب ها محبوب تر محسوب می شوند چرا که دارای ویژگی هایی خاص هستند. یکی از مشهورترین اسب های تاریخ که موفقیتی چشمگیر نیز داشت اسبی به نام پوتو بود.

ماجرای اسبی که با یک غلط املایی مشهور شد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، اسب های نژاد اصیل همیشه از محبوب ترین اسب ها محسوب می شوند اما برخی از اسب ها نسبت به دیگر اسب ها محبوب تر محسوب می شوند چرا که دارای ویژگی هایی خاص هستند. یکی از مشهورترین اسب های تاریخ که موفقیتی چشمگیر نیز داشت اسبی به نام پوتو بود.

اسپ پوتو فارغ از این که یک اسب اصیل بود، نام خود را با تکیه بر یک اتفاق جالب به دست آورده بود.

این است که Potoooooooo ، یا Pot-8-Os  نام دارد در قرن نوزدهم یکی از شگفت انگیزترین اسب هایی بود که تا به حال زندگی کرده است. این اسب در حدود 30 مسابقه را پیروز شده بود. نکته جالب در مورد این اسب نام اوست. در واقع قرار بود نام این اسب "سیب زمینی" باشد ، اما یک حادثه کوچک باعث شد وی به "پوتووووو" معروف شود.

Potoooooooo توسط ارل ابینگدون پرورش یافت. این فرد می خواست اسبش را "سیب زمینی" بنامد. بنابراین ، او از پسر خود خواست كه  نام"سیب زمینی" را روی سطل تغذیه اسب بنویسد. اما این پسر هجی کردن نام "سیب زمینی" را بلد نبود ، بنابراین او "Potoooooooo" را بر روی سطل تغذیه اسب همراه با هشت Os است ، نوشت.

این املای عجیب به حدی سرگرم کننده بود که باعث شد از سوی دیگران پذیرفته شود و  بنابراین نام اسب به عنوان "Potoooooooo" یا "Pot8O" نوشته شد و این اسب با همین نام شناخته شد.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha