قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۲۱۴۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

در قالب طرح تابستانه امداد و نجات؛

هلال احمر خراسان جنوبی به ۲۹۲ حادثه امدادرسانی کرد

بیرجند- معاون امداد و نجات هلال احمر خراسان جنوبی گفت: از ابتدای طرح تابستانه امداد و نجات به ۲۹۲ حادثه امدادرسانی شده است.

هلال احمر خراسان جنوبی به ۲۹۲ حادثه امدادرسانی کرد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، حمزه اسعد زاده پیش از ظهر شنبه  در نشستی با خبرنگاران با اشاره به طرح تابستانه امداد و نجات هلال احمر استان بیان کرد: این طرح از ۳۱ خردادماه سال جاری آغاز و به مدت ۹۴ روز اجرا می شود.
 
وی با بیان اینکه در راستای اجرای این طرح ۲۳ پایگاه ثابت و شش پایگاه موقت در محورهای مواصلاتی و حادثه خیز استان مستقر شده اند، افزود: ۱۴۰ نجاتگر با ۴۶ خودرو آمبولانس و خودرو نجات به صورت شبانه روزی در آمادگی کامل بوده و به حوادث امدادرسانی می کنند.

اسعد زاده با بیان اینکه تیم امداد و نجات هوایی آماده پوشش امدادی حوادث طبیعی و غیر مترقبه است، گفت: این تیم متشکل از سه کاپیتان و مسئول فنی، دو نفر نجاتگر از ۲۲ بهمن ماه سال گذشته آغاز به کار کرده است.

وی با بیان اینکه از ابتدای اجرای این طرح ۲۹۲ فقره حادثه به وقوع پیوسته است، افزود: از این تعداد ۱۹۶ مورد جاده ای، ۴۲ مورد شهری، ۱۰ مورد کوهستان، یک مورد ریزش آوار، یک مورد زلزله و یک مورد سیل و آبگرفتگی بوده است.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با بیان اینکه در قالب اجرای این طرح به ۹۶۵ حادثه دیده امدادرسانی شده است، افزود: از این تعداد ۶۰۲ نفر در حوادث جاده ای، ۲۷۳ نفر بصورت حضوری، خدمات امدادی دریافت کرده اند.

وی ادامه داد: همچنین پنج نفر غرق شده در استخر ها و سدها، دو نفر در حادثه ریزش آوار، ۱۵ نفر کوهستان و ۶۸ نفر هم مربوط به حوادث شهری بوده اند.

وی با بیان اینکه ۹۵۲ نیروی هلال احمر در قالب  ۳۹۶ تیم عملیاتی به این حوادث امدادرسانی داشته اند، افزود: همچنین ۲۳۹ دستگاه آمبولانس برای امدادرسانی به حوادث به کارگیری شده اند.

اسعد زاده از اسکان ۲۷۱ نفر در قالب اجرای طرح تابستانه امداد و نجات خبر داد و گفت: در قالب اجرای این طرح دو مورد حریق اطفا شده است.

وی بیان کرد: میانگین مدت زمان عملیات در حوادث جاده ای، از آغاز تا پایان عملیات، یک ساعت و ۷ دقیقه و ۳۳ ثانیه بوده است.

منبع مهر
ثبت نظرات
captcha