قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۲۱۴۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

طبق توافق آموزش وپرورش با سازمان برنامه و بودجه کشور صورت می گیرد

تخصیص ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار رتبه بندی فرهنگیان از اول مهر

وزارت آموزش و پرورش با سازمان برنامه و بودجه کشور برای تخصیص ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار رتبه بندی فرهنگیان از اول مهرماه به توافق رسیدند.

تخصیص ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار رتبه بندی فرهنگیان از اول مهر

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، در دیدار سرپرست وزارت آموزش وپرورش با رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور که صبح امروز صورت گرفت، دو طرف بر پرداخت مجموعه حقوق، حق التدریس و حق الزحمه نیروهای خرید خدمات به صورت ماهانه و تخصیص ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار رتبه بندی فرهنگیان از اول مهرماه توافق کردند.

در این نشست مشترک که در سازمان برنامه و بودجه برگزار شد، بر همکاری و مساعدت سازمان برنامه و بودجه در خصوص اعتبارات آموزش و پرورش توافق شد و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور تأکید کرد، علی رغم همه مشکلات بودجه ای کشور که به دلیل کارشکنی های دشمن و اعمال تحریم های ظالمانه بر کشور به وجود آمده است اما یکی از دستگاه هایی که بودجه آن کاهش نیافته است، وزارت آموزش و پرورش است.

بر همین اساس طرفین توافق کردند، بند «ک» از تبصره ۱۲ قانون بودجه اجرایی شود و بر اساس آن مجموعه حقوق، حق التدریس و حق الزحمه نیروهای خرید خدمات به صورت ماهانه از اول مهر پرداخت شود.

همچنین صدور مجوز استخدام ۱۲هزار نفر نیرو در قالب ماده ۲۸برای کل کشور صورت گیرد و به طور جداگانه ۲هزار نفر نیرو به طور اختصاصی در استان سیستان و بلوچستان استخدام شوند و تخصیص دو هزار میلیارد تومان از اول مهرماه برای اجرای رتبه بندی معلمان و اختصاص دو هزار و۵۰۰میلیارد تومان اعتبار به نوسازی و بهسازی مدارس و تخصیص۱۰۰ درصد اعتبارات نوسازی مورد تاکید و تائید قرار گرفت.

همچنینمحمد باقر نوبخت قول مساعد برای پرداخت حق التدریس شاغلین ۹۷، اضافه کار کارکنان اداری، مدارس خارج از کشور، مناطق کمتر برخوردار و طرح جامع پوشش تحصیلی مناطق محروم داد.

شایان ذکر است از بودجه دو هزار و۵۰۰میلیارد تومان اعتبار به نوسازی و بهسازی مدارس تاکنون ۱۲۰۰میلیارد تومان آن توسط سازمان برنامه و بودجه پرداخت شده است.

منبع مهر
ثبت نظرات
captcha