قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۲۱۰۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

لزوم افشاگری مفاسد اقتصادی از زبان ترقی

یک فعال سیاسی اصولگرا با اشاره به اینکه مطالبه و اولویت اول مردم، مقابله با مفاسد اقتصادی است، گفت: اگر می خواهیم ریشه های فساد خشکانده شود باید با عوامل پشتیبان فساد مقابله کرد.

لزوم افشاگری مفاسد اقتصادی از زبان ترقی

: حمیدرضا ترقی با بیان اینکه خواست مردم عمدتا مقابله با فساد اقتصادی و حیف و میل بیت المال است، اظهار کرد: بنابراین این خواست و مطالبه مردم باید در اولویت قرار گیرد. مردم خواهان حفظ و مراقبت از بیت المال، نظارت بر بودجه برای اجرای آن در مسیر قانونی خود و مقابله با کسانی هستند که با مدیریت مالی خود به کشور ضرر می زنند که خوشبختانه دستگاه قضایی در حال پیگیری مطالبات مردم است.

وی ادامه داد: تعلل در برخورد با مفاسد اقتصادی در درجه اول سرمایه اجتماعی کشور را کاهش می دهد. در درجه دوم موجب هدررفت اموال عمومی کشور شده و در درجه سوم توسعه و پیشرفت کشور را به تاخیر می اندازد.

این عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی درباره دلیل پایدار بودن ریشه های فساد اقتصادی در کشور تصریح کرد: علت اصلی این است که عوامل فساد اقتصادی، وابستگان و پشتیبانانی در دستگاه های مختلف دارند و همین پشتیبانان مانع برخورد ریشه ای با فساد می شوند. اگر می خواهیم ریشه های فساد خشکانده شود باید با عوامل پشتیبان فساد مقابله کرد. قوه قضاییه، دولت، سازمان بازرسی کل کشور و اطلاعات سپاه نقش مهمی در مقابله با عوامل ریشه ای فساد دارند.

ترقی با اشاره به اینکه عوامل پشت پرده فساد توانسته اند برای خود حاشیه امن ایجاد کنند، خاطرنشان کرد: آن ها با همین حاشیه امن و رانت های قدرت و ثروت توانسته اند مسیر خود را برای چپاول بیت المال ادامه دهند البته خوشبختانه در دوره جدید قوه قضاییه بر مقابله با این افراد تاکید شده است و به همین دلیل ممکن است ریاست قوه قضاییه و عواملی که در حال مقابله با ریشه های فساد هستند، مورد تهاجم این جریان قرار بگیرند.

وی درباره لزوم افشاگری مفاسد اقتصادی خاطرنشان کرد: اگر افشاگری مانع دستیابی به عوامل پشت پرده فساد و بیدارشدن آن ها شود، مضر است، ولی پس از رسیدگی به پرونده مفاسد، افشاگری درباره آن موجب آگاه شدن جامعه نسبت به چگونگی مقابله با مفاسد شده و این پیام را به جامعه می دهد که نظام هیچ مسامحه ای در برخورد با فساد نداشته و با هر فرد مفسدی در هر سمتی که باشد برخورد می کند. در نتیجه سرمایه اجتماعی و میزان اعتماد مردم به نظام افزایش می یابد.

منبع فردا نیوز
ثبت نظرات
captcha