قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۲۱۰۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

گردشگری ریلی از اهداف اجرای راه آهن میانه - اردبیل است

مدیر عامل راه آهن کشور، گردشگری ریلی را از اهداف اجرای راه آهن میانه - اردبیل دانست و گفت: استان اردبیل از ظرفیت ها و توانمندی های قابل توجه گردشگری برخوردار است و امیدواریم با تکمیل خط ریلی اردبیل شاهد رشد صنعت توریسم استان باشیم.

گردشگری ریلی از اهداف اجرای راه آهن میانه - اردبیل است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از اردبیل،به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل، سعید رسولی در نشست با معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل گردشگری ریلی را از اهداف اجرای راه آهن میانه - اردبیل دانست و اظهار کرد: گردشگری ریلی باعث حرکت مولد اقتصادی و ایجاد اشتغال می شود.

وی افزود: استان اردبیل از ظرفیت ها و توانمندی های قابل توجه گردشگری برخوردار است و امیدواریم با برنامه ریزی های مناسب مسؤولان استان با تکمیل خط ریلی اردبیل شاهد رشد صنعت توریسم استان باشیم.

مدیر عامل راه آهن کشور بیان داشت:  تکمیل پروژه راه آهن میانه ـ اردبیل و ادامه آن به پارس آباد پروژه مستقل دیگری برای کشور بوده و با توجه به توجیه اقتصادی که در مطالعه آن از لحاظ بار ریلی و ... انجام شده ارتباطی با پروژه راه آهن آستارا ندارد.

مسعود امامی یگانه، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار نیز از ابلاغ پرداخت قسط دوم فاینانس راه آهن میانه - اردبیل خبر داد و گفت: با صدور مجوزهای لازم و به لحاظ پیشرفت خوب پروژه راه آهن میانه - اردبیل، بانک مرکزی پرداخت قسط دوم اعتبارات تکمیل این پروژه مهم استان به مبلغ ۲۵۰ میلیارد تومان  را در قالب فاینانس ماده ۵۶ به بانک ملی کشور ابلاغ کرد.

وی با بیان اینکه تکمیل پروژه راه آهن استان به عنوان مطالبه مردم و مسؤولان استان در اولویت قرار گرفته و به دستور استاندار برای اطلاع رسانی روند تکمیل این پروژه به مردم  روز شمار نیز راه اندازی شده است، افزود: این پروژه در ۱۲ قطعه توسط ۱۰ پیمانکار در حال احداث بوده و تاکنون ۸۰۰ میلیارد تومان برای آن هزینه شده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اردبیل بیان از مطالعه احداث ایستگاه مسافران در نزدیکی  شهر اردبیل خبر داد و ابراز امیدواری کرد: با تلاش و پیگیری های انجام گرفته پروژه راه آهن میانه - اردبیل براساس زمان بندی مشخص شده تکمیل و به بهره برداری برسد.

انتهای پیام/3463/**

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha