قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۲۰۶۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

بیشتر مساجد کهگیلویه و بویراحمد فاقد امام جماعت هستند/لزوم تشکیل شورای رسیدگی امور مساجد

کارشناس امور مساجد تبلیغات اسلامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: بیشتر مساجد استان امام جماعت ندارند.

بیشتر مساجد کهگیلویه و بویراحمد فاقد امام جماعت هستند/لزوم تشکیل شورای رسیدگی امور مساجد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از یاسوج، مساجد یکی از ارکان اصلی و محور برنامه های فرهنگی است و ظرفیت و قابلیت های متعددی برای ترویج و گسترش فرهنگ دین دارند که با توجه به سابقه و قدمت این اماکن متبرکه و نقش انها در تقویت مبانی دینی و احکام اسلامی لازم است بیشتر مورد توجه قرار گیرند.

با توجه به نقش و جایگاه مساجد در ترویج دین ضروری است رویکرد به مساجد با قوت و قدرت بیشتری انجام شود و اگر به جایگاه مساجد توجه شود قطعا بازدهی بیشتری خواهد داشت.

اما در حال حاضر فاصله میان جوانان و مساجد کمتر شده که باید در این خصوص تدابیری اندیشیده شود اگر زمینه ورود قشر جوان و نوجوان کشور به مساجد باز شود قطعا شاهد مشکلات عدیده و آسیب های کنونی حوزه های اجتماعی و فرهنگ نخواهیم بود.

در این خصوص جمال الدین خادم پیر کارشناس امور مساجد تبلیغات اسلامی به گفت: این موضوع باید واکاوی شود که چرا شاهد حضور کم رنگ جوانان و نوجوانان در مساجد هستیم،ضمن اینکه تعداد مساجد مرکز استان پاسخگوی جمعیت مرکز کهگیلویه و بویراحمد نیست.

وی عنوان کرد: افزون بر ۷۰۰ مسجد در سراسر استان وجود دارد که با احتساب روحانیون طرح هجرت و روحانیون مستقر نماز جماعت در ۲۷۰ مسجد برگزار می شود و سایر مساجد فقط در ایامی مانند محرم و صفر فعال هستند و در طول سال فعالیت آن چنانی ندارند.

خادم پیر بیان کرد: ۲۵۰ مسجد در سطح استان امام جماعت ندارند و مشکل ما تامین ائمه جماعت برای مساجد است.

کارشناس امور مساجد تبلیغات اسلامی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: یاسوج مرکز کهگیلویه و بویراحمد ۲۰ مسجد دارد که در برخی از مساجد سه نوبت نماز برگزار می شود.

این کارشناس مسائل فرهنگی یکی از مشکلات اساسی هیات امنای مساجد را سوری بودن آنها دانست و خاطرنشان کرد: سوری بودن هیات امنا موجب شده آنها در کار فرهنگی نقشی نداشته باشند.

خادم پیر عنوان کرد: برای رفع مشکلات مساجد باید شورای رسیدگی به امور مساجد با اشرافیت نماینده ولی فقیه تشکیل نقاط قوت و ضعف  مساجد بررسی و برای رفع آنها چاره اندیشی شود.

وی استفاده از توان جوانان در رونق برنامه های فرهنگی مساجد را موثر دانست و گفت: با گسترش فرهنگ وقف مشکلات کمبود مسجد در مناطق مختلف استان رفع می شود.

انتهای پیام/۸۲۰۲۴

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha