قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۲۰۵۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

تست پروازی "نسل جدید جنگنده کوثر" با موفقیت انجام شد

سردار قریشی معاون وزیر دفاع در بخش دیگری از سخنان خود از تست های پروازی اولیه نسل جدید جنگده کوثر خبر داد و گفت: این هواپیما در هفته های اخیر تست های آزمایش های پروازی را پشت سر گذاشته و در موعد مقرر خود رونمایی خواهد شد.

تست پروازی "نسل جدید جنگنده کوثر" با موفقیت انجام شد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین،  

سردار قریشی معاون وزیر دفاع از تست های پروازی اولیه نسل جدید جنگده کوثر خبر داد و گفت: این هواپیما در هفته های اخیر تست های آزمایش های پروازی را پشت سر گذاشته و در موعد مقرر خود رونمایی خواهد شد.

سردار قریشی طراحی هواپیماهایی همچون قاهر 313 و کوثر را نتیجه احساس نیاز گلوگاهی در حوزه هوایی ناشی از تحریم ها در حوزه دفاعی دانست و تصریح کرد: تمام مراحل طراحی هواپیماهایی همچون کوثر و قاهر بوسیله متخصصان داخلی که بیشتر آنها جوانان هستند انجام گرفته است.

وی ادامه داد: یکی از برجسته ترین ویژگی های این هواپیماها موتور آنها یعنی همان موتور ملی اوج بوده که تمامی مراحل طراحی قطعات ریز و درشت آن بوسیله متخصصان صنعت دفاعی در داخل کشور انجام شده است.

سردار قریشی خاطرنشان کرد: علاقمندان به حوزه دفاعی می توانند از طریق واحد ارتباطات مردمی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح طرح های خود را با هیئت رئیسه این وزارتخانه مطرح کنند. این طرح ها پس از بررسی بوسیله مجموعه های تحقیقاتی ودجا در صورت بدیع و قابل اجرا بودن مورد استقبال قرار گرفته است و با دعوت از صاحب طرح مورد استفاده قرار می گیرد.

معاون وزیر دفاع در خصوص توان پهپادی ایران نیز گفت: ما ورود به عرصه هواپیماهای بدون سرنشین را در میانه سال های دفاع مقدس آغاز کردیم و اکنون در این حوزه جزو پنج قدرت اول دنیا به حساب می آیم.

وی به علاقمندی بسیاری از کشورهای برای خرید پهپاد از ایران اشاره کرده و بیان کرد: بسیاری از فرماندهان نیروهای مسلح دیگر کشورها که از توان پهپادی ایران دیدن کرده اند به توان بالای ایران در این حوزه اذعان داشته اند و اکنون بسیاری از کشورها خواهان خرید این نوع از تجهیزات دفاعی از کشورمان هستند که البته ما با لحاظ مجوزهای صادره از سلسله مراتب نیروهای مسلح و در نظر گرفتن ملاحظات بین المللی در زمینه حفظ صلح، ثبات و امنیت در نقاط مختلف دنیا به برخی از کشورها این تجهیزات را صادر کرده و می کنیم.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha