قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۱۹۹۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

آموزش خانواده ها موجب کاهش آسیب های اعتیاد در جامعه می شود

فرماندار اردکان با اشاره به لزوم آسیب شناسی و برنامه ریزی برای مبارزه با مواد مخدر گفت: آموزش خانواده ها موجب کاهش آسیب ها و معضلات اعتیاد در جامعه می شود.

آموزش خانواده ها موجب کاهش آسیب های اعتیاد در جامعه می شود

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از اردکان، بهروز شهابی زاد شب گذشته در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گفت: خانواده های معتادین نیاز به حمایت همه جانبه جامعه دارند. یک فرد معتاد به مواد مخدر بعد از ترک باید مسیر بازگشت به خانواده، اشتغال، توانمندی و حس مفید بودن را بفهمد تا بهبودی کامل یابد.

وی افزود: مقابله با یک فرد معتاد و مبارزه با مواد مخدر به تنهایی نمی تواند کافی باشد بلکه آموزش و آگاهی در بین خانواده ها و تمام اقشار جامعه در این خصوص باید افزایش یابد.

فرماندار اردکان اظهار داشت: مسئله اعتیاد باید در شهرستان توسط نخبگان و دانشجویان آسیب شناسی شود تا بتوان برای مبارزه با آن برنامه ریزی دقیق و صحیح شود.

وی بابیان اینکه امر مبارزه با مواد مخدر اگر با حضور تمامی دستگاه ها، سازمان های مردم نهاد و مشارکت مستقیم مردم انجام شود نتیجه بخش خواهد بود، گفت: اطلاع رسانی و حضور مشاوران و روان شناسان در مدارس و دانشگاه ها، برگزاری همایش ها و گفت وگو در بین جوانان و خانواده ها می تواند منجر به موفقیت در این زمینه شود.

شهابی زاد تصریح کرد: باید خانواده ها را با دادن آموزش های اولیه و کارساز نسبت به مواد مخدر هوشیار کنیم تا آسیب ها و معضلات آن کاهش یابد.

وی در پایان گفت: اساتید دانشگاه ها، مبلغین و روحانیون بیشترین مخاطب رادارند لذا آن ها ظرفیت مناسبی برای پیشگیری و درمان آسیب های اجتماعی هستند که در این راه می توانند کمک زیادی کنند.

انتهای پیام/ 90010

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha