قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۱۹۶۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

توزیع عادلانه امکانات درمناطق مختلف قم اولویت مسئولان است

استان ها قمقم استاندار قم گفت: توزیع عادلانه امکانات و سرانه های اجتماعی رویکرد اصلی استانداری بوده و در این راستا نباید اجازه داده شود که منطقه ای بسیار برخودار و منطقه ای محروم باقی بماند.

توزیع عادلانه امکانات درمناطق مختلف قم اولویت مسئولان است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، بهرام سرمست پنجشنبه شب در دیدار مردمی با اهالی منطقه نیروگاه  قم در بقعه امامزاده سید معصوم(ع) افزود: استاندار در حکم پدر یک استان بوده که باید در تصمیم گیری ها باید به صورت عادلانه بین تمام مناطق و اقشار عمل کند.
وی اظهار داشت: نیروگاه یکی از مناطق محروم شهر قم است که باید برای زودودن چهره محرومیت از این منطقه همت ویژه تری به کار گرفته شود.
وی خاطرنشان کرد: دیدار مستقیم و بی واسطه مسئولان با مردم یکی از توفیقات و افتخارات انقلاب اسلامی است که باید ادامه داشته باشد.
سرمست تاکید کرد: حل تمام مشکلات منطقه نیروگاه در یک بازده زمانی کوتاه ممکن نیست اما باید برای کاهش مشکلات و معضلات برنامه ریزی های دقیق تری صورت بگیرد.
وی ادامه داد: مشکلات و کمبود زیرساخت های مردم نیروگاه در طول سال های متمادی به وجود آمده است، در گذشته بسیاری از مسئولان به سراغ مردم این منطقه نیامده و پای حرف آنها ننشسته اند.
سرمست ابراز کرد: شهرداری مناطق ۶ و ۲ باید در حل مشکلات اهالی و ساکنان این مناطق برنامه ریزی دقیق انجام دهند.
وی همچنین گفت: برخی از بوستان های مناطق ۲ و ۶ از نظر مباحث امنیتی دچار مشکل هستند که باید نیروی انتظامی نسبت به تامین امنیت و مطالبات مردم اقدامات لازم را انجام دهد.
وی تاکید کرد: منطقه نیروگاه از نظر سرانه های فرهنگی، ورزشی و اجتماعی از سایر مناطق استان محروم تر بوده که علت آن عدم توزیع عادلانه سرانه ها در سال های گذشته است.
استاندار قم با اشاره به مشکل سکونتگاه های غیررسمی گفت: مسئولان استان باید برای جابه جایی و انتقال ساکنان سکونتگاه های غیررسمی به اراضی ۳۲ هکتاری شهرک پردیسان برنامه ریزی کنند.
وی افزود: احداث بازارچه های صنایع دستی در بازار روزهای منطقه نیز یکی از دغدغه های مردم این منطقه است که باید دستگاه های مسئول نسبت به تامین زیرساخت های لازم اقدام کنند.
استاندار قم اضافه کرد: مسئولان در وعده هایی که به مردم می دهند صادقانه رفتار کرده و از قول هایی که امکان عملیاتی شدن ندارند، خوداری کنند.
در این دیدار مردمی ۲۵ مورد از مهمترین درخواست های ساکنان مناطق ۲ و ۶ شهر قم در رابطه کمبود برخی زیرساخت ها و تکمیل طرح های نیمه کاره، بهبود روکش آسفالت معابر و افزایش سرانه های ورزشی، فرهنگی و اجتماعی با استاندار قم در میان گذاشته شد.
دستور استاندار قم بر جمع آوری تمام تشریفات برای ارتباط مستقیم و بی واسطه مردم با مسئولان و همچنین حضور بیشتر شهروندان در داخل مسجد از جلوه های زیبای این دیدار مردمی بود.

نیروگاه متراکم ترین و پرجمعیت ترین منطقه قم بیش از 450 هزار تن جمعیت دارد و در غرب قم واقع شده است؛ بیشتر نقاط این منطقه قدمتی بیش از 50 سال ندارد و مهاجران از قومیت های مختلف را در خود جای داده است. 

۷۴۰۳/ ۶۱۳۳/

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha