قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۱۹۲۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

تبعات به توافق نرسیدن بر سر فیلم های «مرد عنکبوتی»

دختر استن لی علیه مارول و دیزنی

اختلاف نظر کمپانی های دیزنی و سونی درباره آینده سری فیلم های «مرد عنکبوتی» نه تنها باعث جدایی این ابرقهرمان از جهان سینمایی مارول (به عنوان یکی از محصولات متعلق به دیزنی) می شود، بلکه باعث موضعگیری برخی چهره های سینمایی هم شده است. اما در این میان دختر استن لی خالق بسیاری از داستان های مصور مارول به نفع سونی وارد میدان شده و دست به افشاگری علیه دیزنی و استودیو مارول زده است.

دختر استن لی علیه مارول و دیزنی

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، آی سینما: اختلاف نظر کمپانی های دیزنی و سونی درباره آینده سری فیلم های «مرد عنکبوتی» نه تنها باعث جدایی این ابرقهرمان از جهان سینمایی مارول (به عنوان یکی از محصولات متعلق به دیزنی) می شود، بلکه باعث موضعگیری برخی چهره های سینمایی هم شده است. اما در این میان دختر استن لی خالق بسیاری از داستان های مصور مارول به نفع سونی وارد میدان شده و دست به افشاگری علیه دیزنی و استودیو مارول زده است.

به دنبال فروش بیش از یک میلیارد دلاری «مرد عنکبوتی: دور از خانه» خبرهایی درباره اختلاف دو کمپانی سونی و دیزنی بر سر کنترل دو فیلم بعدی این مجموعه منتشر شد و نهایتا به شکل رسمی اعلام شد که این اختلاف باعث شده تا دیزنی و مارول دیگر در فیلم های بعدی «مرد عنکبوتی» مشارکت نکنند. این به معنای خروج شخصیت مرد عنکبوتی با بازی تام هالند از جهان سینمایی مارول هم هست. 

امتیاز فیلم های «مرد عنکبوتی» بر اساس قراردادهای پیشین که قبل از ملحق شدن مارول به دیزنی و مشهور شدن جهان سینمایی مارول منعقد شده بود، در اختیار سونی است و حالا به نظر می رسد جدال میان سونی و دیزنی آینده را به خطر انداخته. چهره هایی مثل جرمی رنر به شکل آشکار از دیزنی حمایت کرده اند.

اما جوان سلیا لی دختر استن لی موضع متفاوتی گرفته است. او می گوید مدیران دیزنی و مارول به پدرش که خالق چند شخصیت و داستان های مصور مارول بود بی احترامی کردند.

او در گفت وگو با تی ام زی از سونی حمایت کرده است: «تلاش مارول و دیزنی برای کنترل مطلق آثار خلق شده توسط پدرم باید توسط دیگرانی که علاوه بر سود کردن برای استن لی و میراثش احترام هم قائل هستند، بررسی و متعادل شود.»

جوان سلین لی در ادامه گفته: «چه سونی باشد یا فرد دیگری، تکامل ادامه دار شخصیت های استن لی و میراثش لایق زاویه دیدهای متنوع است.»

اما دختر استن لی در ادامه این مصاحبه به شدت به مدیران دو کمپانی دیزنی و مارول تاخته است: «وقتی پدرم فوت کرد، هیچکس از مارول یا دیزنی با من تماس نگرفت. آنها از روز اول با با کارهای پدرم مثل کالا برخورد کردند و هرگز در برابر او و میراثش احترام و ادب را رعایت نکردند. در نهایت هیچکس بدتر از مدیران مارول و دیزنی با پدرم رفتار نکرد._

این انتقادات تند و تیز دختر چهره ای که نزد طرفداران آثار مارول بسیار محبوب است، هنوز با واکنش و پاسخ کمپانی های دیزنی و مارول مواجه نشده است.

9417

منبع ای سینما
ثبت نظرات
captcha