قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۱۸۹۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

کارآمدی دولت

۱۷ طرح حوزه منابع طبیعی در کردستان بهره برداری می شود

استان ها کردستان سنندج همزمان با هفته دولت، ۱۷ طرح حوزه منابع طبیعی و آبخیزداری در مجموع با ۸۸ میلیارد و ۶۵۶ میلیون ریال در کردستان به بهره برداری می رسد.

۱۷ طرح حوزه منابع طبیعی در کردستان بهره برداری می شود

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کردستان شامگاه پنجشنبه  اظهار داشت: این طرح ها شامل اجرای سازه های مکانیکی آبخیزداری با ۴۰ هزار متر مکعب، اجرای عملیات بیولوژیک جنگل کاری و توسعه جنگل در سطح ۷۱۴ هکتار، طرح تغییر الگوی مصرف سوخت با در اختیار قرار دادن ۴۷ دستگاه آبگرمکن خورشیدی با اعتبار چهار هزار و ۲۰۳ میلیون ریال در روستاهای دور افتاده و جنگلی  و نیز احاله مدیریت ایستگاه تولید بذر گیاهان مرتعی حمدالله طهماسبی  دوسر قروه است.

سعدی نقشبندی اضافه کرد: اعتبارات این پروژه ها با عنایت خاص رهبر معظم انقلاب از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی برای انجام عملیات های آبخیزداری و آبخوان داری تامین و هزینه شده است.

وی با تاکید بر اینکه آبخیزداری مجموعه اقداماتی است که  بر اساس اصول مدیریت پایدار حوزه آبخیز، به منظور حفاظت از منابع آب و خاک به اجرا در می آید، افزود: افزایش و توسعه پوشش گیاهی، کاهش فرسایش خاک و رسوب دهی، کنترل هرز آب ها، کاهش سیل خیزی، بهره وری بهینه از نزولات آسمانی، ارتقاء آگاهی عمومی و توسعه مشارکت مردم در حفاظت از منابع طبیعی به عنوان بزرگترین سرمایه ملی و کمک به توانمند سازی جوامع محلی  از اهداف اجرای این طرح ها به شمار می آید.

از  مجموع ۸۱ هزار بهره بردار عرصه های منابع طبیعی در کردستان ۶۷ هزار خانوار بهره بردار بخش مراتع و ۱۴ هزار بهره بردار عرصه جنگلی کردستان  هستند.

۹۹۳۷ / ۳۰۳۴

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha