قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۱۴۹۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

ربات های ناسا در زیر زمین!

پژوهشگران ناسا، مجموعه ای از ربات ها را برای شرکت در رقابت های مربوط به جستجو در محیط های زیر زمینی ابداع کرده اند.

ربات های ناسا در زیر زمین!

و به نقل از اسپیس، در پی فراخوان "آژانس پروژه های پژوهشی پیشرفته دفاعی آمریکا" یا "دارپا" (DARPA) برای نقشه برداری سریع، مسیریابی و جستجوی پویا در محیط های زیرزمینی، شرکت های بسیاری برای ابداع ربات های خودکار اقدام کرده اند.

دارپا در این فراخوان، علاقمندان را دعوت کرد تا در رقابتی که بین روزهای ۱۵ تا ۲۲ ماه جاری در شهر پیتسبرگ آمریکا برگزار می شود شرکت کنند و یک فناوری جدید ارائه دهند که به نیروهای نظامی و گروه های جستجو در نقشه برداری و بررسی مناطق زیرزمینی کمک کند.

گروهی از پژوهشگران "آزمایشگاه پیش رانش جت"(JPL) ناسا نیز از شرکت کنندگان این رقابت هستند که میان ربات ها و پهپادهای گوناگون در جریان است. ممکن است فناوری های ارائه شده در این رقابت، برای ماموریت های فضایی نیز مناسب باشند و ناسا بتواند از آنها در ماموریت های بررسی غارها و دهانه های آتشفشان سیارات دیگر استفاده کند.

"لئون آلکالای"(Leon Alkalai)، مدیر اداره برنامه ریزی راهبردی آزمایشگاه پیش رانش جت، گفت: ما قصد داریم با سرمایه گذاری در این رقابت، برای آینده سرمایه گذاری کنیم. شکی نیست که چالش بزرگ بعدی آزمایشگاه پیش رانش جت و ناسا، در مورد اکتشافات زیرزمینی خواهد بود.

پژوهشگران آزمایشگاه پیش رانش جت، در این گروه با پژوهشگرانی از "موسسه فناوری کالیفرنیا"(Caltech)، دانشگاه "ام.آی.تی"(MIT) و "موسسه علم و فناوری پیشرفته کره"(KAIST) همکاری دارند. این گروه ۶۰ نفره، مجموعه ای از شش ربات را ابداع کرده اند که می توان آنها را با کمک هوش مصنوعی در میان مسیرهای زیرزمینی راهنمایی کرد. این ربات ها می توانند در مسیرهای زیرزمینی حرکت کنند و اشیای مخفی شده در مسیر از جمله تلفن همراه را پیدا کنند.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha