قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۱۴۵۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

نقاشی پشت شیشه در گنجینه بابل

مجموعه ای از آثار نقاشی پشت شیشه در موزه گنجینه بابل به نمایش گذاشته می شود.

نقاشی پشت شیشه در گنجینه بابل

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، نقاشی پشت شیشه، از دیروز تا امروز نام نمایشگاهی است که در موزه گنجینه شهر بابل (موزه مردم شناسی)، در معرض دید عموم گذاشته می شود. این نمایشگاه که آیین گشایش آن روز جمعه ۲۵ مرداد، ساعت ۱۷_۱۹ می باشد؛ مجموعه ای از تابلوها را با دیدگاه های گوناگون از نقاشی پشت شیشه به نمایش می گذارد. آثاری که هر یک نشان دهنده سلیقه ای خاص در زمینه این تکنیک قدیمی است. 
در نمایشگاه نقاشی پشت شیشه، از دیروز تا امروز با نمونه آثاری به شیوه قدیم آشنا می شویم که توسط هنرمندان امروزی اجرا شده اند. شیوه هایی مانند گل و مرغ، خیالی سازی و شمایل نگاری که برگرفته از زندگی سنتی، تفکرات و اعتقادات مذهبی جامعه در دوران زندیه و قاجاریه هستند، سپس به دوران معاصر می رسیم که تغییر در نگرشها به وضوح مشخص هستند. 
گروه نقاشان پشت شیشه بابل و نگارخانه هنر دستان نقش مهمی در برگزاری این نمایشگاه داشته اند و هماهنگی های لازم را با میراث فرهنگی و موزه مردم شناسی (گنجینه بابل) توسط این دو به عمل آمده است. 
حمیده اذان گو، فاطمه اسماعیل پور، ریحانه ایمانی، عاطفه باقری، عاطفه تقی پور، طوبی جانزاده، مونا جمشیدی، حیدر جهانگیری، ایثار حسینی نژاد، ویدا حق شناس، ملیکا حسین زاده، ماعده خانچی، عاطفه خیری، علی داناییان، سعید رضاخان، منا رفیعی، پروین رنجبری، علیرضا رواقی، مرسده سالارمنش، حانیه، شرفیه، سمیه عباسی، نادره علی اصغریان، زهره علیجانی، الهه علیرضایی، نسرین غلامی فرد، زیبا کاوندی، زینب محرابی، کامبخش محمدی، محمدرضا محمدی، فاطمه مرزبانیان، امیر نقاش، بهزاد نقاش و ماعده نهاوندی هنرمندانی هستند که آثارشان در موزه مردم شناسی بابل بر روی دیوار می رود. 
از دیروز تا امروز، نمایشگر بیش از ۱۰۰ اثر است و تا ۲۹ مرداد بر روی علاقه مندان باز است و دوستداران این هنر می توانند هر روز از این نمایشگاه واقع در خیابان مدرس، چهارراه گنجینه دیدن کنند.

نقاشی پشت شیشه در گنجینه بابل

کلید واژه :

نقاشی پشت شیشه

،

استاد رضاخان

،

استاد سعید رضاخان

،

سعید رضاخان

ثبت نظرات
captcha