قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۱۴۱۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

واکنش آیت الله رشاد به مشاجره کلامی محمد یزدی و آملی لاریجانی: توقع نمی رفت چنین رفتار خسارتباری از سوی این دو مجتهد صادر شود

در پی وقوع مشاجره کلامی میان محمد یزدی و صادق آملی لاریجانی، آیت الله رشاد - رییس شورای حوزه های علمیه استان تهران و رئیس پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در متنی نوشت: مشاجره کلامی ـ کتبی اخیر میان شما دو شخصیت برجسته انقلابی، مایه تاسف و تاثر شدید خیل دلسوزان نظام گشت. توقع نمی رفت چنین رفتار خسارتباری از سوی دو مجتهد کاردیده قضا و مصلحت شناس صادر شود.

واکنش آیت الله رشاد به مشاجره کلامی محمد یزدی و آملی لاریجانی: توقع نمی رفت چنین رفتار خسارتباری از سوی این دو مجتهد صادر شود

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین،  

در پی وقوع مشاجره کلامی میان محمد یزدی و صادق آملی لاریجانی، متنی از سوی آیت الله رشاد - رییس شورای حوزه های علمیه استان تهران و رئیس پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی - منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، آیت الله علی اکبر رشاد در واکنش به مشاجره کلامی ـ کتبی اخیر بین رؤسای اسبق و سابق قوه قضائیه، نوشته است: توقع نمی رفت چنین رفتار خسارتباری از سوی دو مجتهد کاردیده قضا و مصلحت شناس صادر شود. آن چه در این میانه سوخت، ایمان مردم مؤمن، اعتماد نسل جوان، سرمایه اجتماعی جبهه انقلاب، و حیثیت دو رجل مجاهد بود.

متن نوشتار آیت الله رشاد به شرح زیر است:

«أعوذ بالله من الشیطان الرجیم

الَّذِینَ إِذَا أَصَابَتْهُمْ مُصِیبَةٌ قَالُوا إِنَّا لِلَّهِ وَإِنَّا إِلَیهِ رَاجِعُونَ

حضرتَین آیتَین عَلمَین، حاج شیخ محمد یزدی و حاج شیخ صادق آملی لاریجانی (دامت برکاتهما)

سلام الله علیکم و رحمته

مشاجره کلامی ـ کتبی اخیر میان شما دو شخصیت برجسته انقلابی، مایه تاسف و تاثر شدید خیل دلسوزان نظام گشت. توقع نمی رفت چنین رفتار خسارتباری از سوی دو مجتهد کاردیده قضا و مصلحت شناس صادر شود.

زمینه سازان این واقعه تلخ و تاسف انگیز، تواماً رسانه های فاسد و فاسق برون مرزی و رسانه های غیرمتخلق و غیرمتشرع درون مرزی بودند، که اولی با ساخت خبر دروغ و دومی با پرداخت آن، نقش هیزم کش و آتش زنه این جهنم جان و جهان سوز را ایفاء کردند و آن چه در این میانه سوخت، ایمان مردم مؤمن، اعتماد نسل جوان، سرمایه اجتماعی جبهه انقلاب، و حیثیت دو رجل عزیز مجاهد که از سرمایه های نظام و کشور قلمداد می شوند بود.

این حریق سرمایه سوز و حادثه خسارتبار، طی این آنات و ایام، خوراک مطلوب و مطبوعی برای رسانه های معاند فراهم آورد، موجب شادمانی دشمنان دین و انقلاب گشت، کام مردم متدین و ولایی را در آستانه عید الله الاکبر تلخ کرد، خواب از چشم خیرخواهان نظام اسلامی ربود، به اعتبار نهادهای عالی کشور لطمه زد؛ و این همه، چیزی نبود که هیچ یک از دو وجود گرانمایه، به ذره ای از آن رضا داشته اید و دارید.

آیت الله محمد یزدی، مبارز شجاع دوران ستم شاهی، که برای اقامه عدل و تحقق آرمان ها و ارزش های الهی و در دفاع از دین و ملت، زمان ممتد و متمادی زندان کشیده، و عمیق ترین زخم های شلاق و شکنجه جلادان ساواک چشیده، و بارها تبعید شده، و همه عمر به روشنگری و خدمت در سنگرها و میادین خطیر انقلاب و نظام سپری کرده است، سرمایه مغتنم انقلاب و نظام بشمار است و نباید آسیب ببیند و خود آن بزرگوار باید بیش و پیش از دیگران از این سرمایه ثمین صیانت بفرماید.

آیت الله صادق لاریجانی، فاضل فرهیخته، متفکر نواندیش حوزه، پیش آهنگ مواجهه با تفکرات معارض، انقلابی متین و محکم، که محضر برکت آثارش مبدا خدمات علمی و فکری فراوان در روزگا حاضر بوده است، سرمایه مغتنم انقلاب و نظام بشمار است و نباید آسیب ببیند، و خود آن بزرگوار باید بیش و پیش از دیگران از این سرمایه ثمین صیانت بفرماید.

این کمترین طلاب از محضر هر دو عزیز ارجمند استدعا می کنم: در این اوضاع سرّاء و ضرّاء، انفاق معنوی کنند و تیغ کلام به نیام کظم غیض بکشند و از در معافات درآیند، و آتش تنازع خاموش کرده، شکیبایی پیشه سازند. مباد این روند تداوم یابد و امتداد اجتماعی پیدا کند و بیش از این موجب خسارت گردد. «الّذین ینفقون فی السّرّاء و الضرّاء و الکاظمین الغیظ و العافین عن الناس و الله یحب المحسنین»؛ «وَ أَطیعُوا اللَّهَ وَ رَسُولَهُ وَ لاتَنازَعُوا فَتَفْشَلُوا وَ تَذْهَبَ ریحُکُمْ وَ اصْبِرُوا إِنَّ اللَّهَ مَعَ الصَّابِرینَ». هشدار که وَقود و هیزم این شعله های جگرسوز و دلدوز، سرمایه ایمان مردم و اعتماد ملی است.

در فرجامه این مسوده مختصر تذکر صمیمانه ای نیز با رسانه های دلسوز و دغدغه مند مصالح کشور و هوادران و علاقه مندان به این دو شخصیت عرض می کنم: اخلاق و انصاف، مصالح کشور و نظام، خطورت و حساسیت حوزه و روحانیت در شرایط فعلی را منظور داشته باشید، و فروتنانه تقاضا می کنم: دامن به این آتش افروخته نزنید و اجازه بدهید شعله ها فروکش کند و موضوع فیصله یابد.

کمترین طلبه ارادتمند هر دو شخصیت خدوم

علی اکبر رشاد

هفدهم ذی الحجه ۱۴۴۰قمری، مطابق ۱۷/ ۵/ ۱۳۹۸ شمسی»

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha