قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۱۳۰۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

هفت موسسه غیرمجاز اعزام دانشجو و یک موسسه مجاز پلمپ شدند

مدیرکل بورس و اعزام دانشجویان سازمان امور دانشجویان با اشاره به تشدید نظارت بر فعالیت مؤسسات اعزام دانشجو به خارج از کشور از پلمپ هفت موسسه غیرمجاز خبر داد.

هفت موسسه غیرمجاز اعزام دانشجو و یک موسسه مجاز پلمپ شدند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به نقل از سازمان امور دانشجویان، ابراهیم حاجی زاده اظهار داشت: مؤسسات اعزام دانشجو به خارج از کشور که دارای مجوز فعالیت از وزارت علوم هستند باید طبق آئین نامه مصوب هیئت دولت و دستورالعمل نظارت بر فعالیت مؤسسات اعزام به دانشجو به خارج از کشور که توسط کارگروه نظارت بر این مؤسسات ابلاغ شده است رفتار کنند؛ در غیر این صورت با آنان برخورد قانونی می شود.

وی افزود: مؤسسات اعزام دانشجو به خارج از کشور باید با ارائه اطلاعات صحیح و واقعی به متقاضیان، به آنان درزمینهٔ تحصیل در خارج از کشور راهنمایی و مشاوره دهند.

حاجی زاده تأکید کرد: مؤسسات اعزام دانشجو به خارج از کشور که دارای مجوز باشند ولی طبق مقررات و ضوابط تخلف داشته باشند لغو مجوز شده و مؤسسه آن ها با همکاری نیروی انتظامی پلمپ می شود.
مدیرکل بورس و اعزام دانشجویان سازمان امور دانشجویان، از لغو مجوز ۱۱۵ مؤسسه اعزام دانشجوی دارای مجوز در سال های اخیر به دلیل عدم رعایت ضوابط قانونی خبر داد و گفت: به تمام مؤسسات اعزام به دانشجو هشدار می دهیم در صورت عدم رعایت قانون لغو مجوز خواهند شد. در یک ماه گذشته نیز هفت مؤسسه فاقد مجوز و یکی از مؤسسات دارای مجوز به علت تخلف لغو مجوز و توسط اداره کنترل و نظارت بر صنوف پلیس امنیت پلمپ شدند.
وی در مورد افراد و مؤسساتی که بدون مجوز فعالیت می کنند، گفت: اگر مؤسسه ای علاقه مند به فعالیت صحیح و درست درزمینهٔ اعزام دانشجو به خارج از کشور است و شرایط اولیه قانونی را دارد از مسیر قانونی نسبت به اخذ مجوز اقدام کند.
حاجی زاده از همکاری پلیس امنیت کشور برای برخورد با مؤسسات اعزام دانشجو به خارج از کشور فاقد مجوز قدردانی کرد و گفت: موضوع این نوع از مؤسسات نیز در حال پیگیری است و سعی می شود با تمام امکانات در این موارد با جدیت و حساسیت بیشتری پیگیری شود.
حاجی زاده با اعلام اینکه اسامی مؤسسات اعزام دانشجو به خارج از کشور دارای مجوز در سایت اداره کل بورس و اعزام دانشجویان به نشانیHTTP://SCHOLARSHIP.SAORG.IR در دسترس عموم مردم است؛ از خانواده ها درخواست کرد موارد تخلف مؤسسات را به این اداره کل اعلام کنند.
انتهای پیام/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha