قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۰۸۵۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

مطرح شد؛

نماینده مجلس: طرح معامله قرن شانسی برای موفقیت ندارد

سیاست مجلس شورای اسلامیتهران نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طرح معامله قرن هیچ شانسی برای موفقیت ندارد، گفت: صهیونیست ها حتی زمانی که کشورهای منطقه سیاست وادادگی را انتخاب کرده بودند، نتوانستند چنین طرح هایی را به پیش ببرند امروز هم موفقیتی به دست نخواهند آورد.

نماینده مجلس: طرح معامله قرن شانسی برای موفقیت ندارد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، حجت الاسلام «نصرالله پژمانفر» با اشاره به پیام رهبر انقلاب اسلامی به زائران بیت الله الحرام و طرح معامله قرن اظهار داشت: در شرایطی که مردم دنیا نسبت به ظلمی که صهیونیست ها به مردم فلسطین می کنند آگاه شده و مقاومتی علیه این اقدامات شکل گرفته است، استکبار جهانی تلاش می کند کمپ دیوید جدیدی شکل دهد تا صهیونیست ها را از باتلاقی که در آن گیر کرده اند، نجات دهد.
وی با اشاره به همراهی برخی سران کشورهای منطقه با طرح معامله قرن افزود: همانطور که رهبر انقلاب فرمودند، کسانی که در این معامله بسیار ظالمانه شرکت می کنند، نکبت و روسیاهی تاریخی برای آنها خواهد ماند. اینها همان کسانی هستند که در جهت تضییع حقوق مردم مسلمان فلسطین با جریان استکبار همراهی کرده اند
نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: این جریان محکوم به شکست است و امروز هم ما آثار شکست را در اختلافاتی که بین سردمداران این کشورها ایجاد شده می بینیم و خودشان هم امیدی به مساله ندارند.
پژمانفر عنوان کرد: این اولین و آخرین بار نیست که جریان صهیونیسم برای ایجاد انسجام و حفظ بقای خود دست به چنین اقداماتی زده است. همانطور که این اقدامات و تصمیمات منتج به نتیجه نشده، این مساله نیز به نتیجه نمی رسد و جریان استکبار و صهیونیسم را در معرض فروپاشی جدی تر قرار می دهد.
وی ادامه داد: پیام مقام معظم رهبری به زائران بیت الله الحرام روزنه و پیامی،  برای ملت های مسلمان و آزاده جهان است، مبنی بر این که انسجام و هماهنگی مسلمانان می تواند همانطور که تا به امروز جریان صهیونیسم را زمین گیر کرده، از این به بعد هم مانع از تحقق خواسته های آنها شود.
عضو فراکسیون ولایی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این طرح (معامله قرن) هیچ شانسی برای موفقیت ندارد، خاطرنشان کرد: صهیونیست ها حتی زمانی که کشورهای منطقه سیاست وادادگی را انتخاب کرده بودند، نتوانستند چنین طرح هایی را به پیش ببرند امروز هم موفقیتی به دست نخواهند آورد.
پژمانفر اضافه کرد: امروز ما در یک پیچ بزرگ تاریخی در مسیر مقابله با صهیونیست ها قرار داریم و طیف ها و جریانات مختلف سیاسی فلسطینی پذیرفته اند که برای استیفای حقوقشان راهی جز مسیر مقاومت وجود ندارد.  این مساله موجب شده که امروز چنین صحبت هایی حتی در همان مراحل اولیه هم نتواند پیش برود و شکست آن از هم اکنون کاملا آشکار شده است.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در توضیح اینکه چه مسائلی در طرح موسوم به معامله قرن نادیده گرفته شده گفت: مهمترین مساله ای که در این طرح به آن بی توجهی شده اراده ملت هاست. اینها فکر کرده اند که اگر (افراد) واداده ای به عنوان سردمداران جریان، کنار هم جمع شوند، ملت ها با آنها همراهی می کنند، در حالی که ملت های آزاده دنیا نشان داده اند که مسیرشان از مسیر حکومت های وابسته و سرسپرده های آنها کاملا جدا است.  
وی عنوان کرد: البته ممکن است این افراد واداده با هم بنشینند و امضاهایی هم داشته باشند اما چیزی که مسیر را روشن می کند اراده ملت هاست که امروز علیه جریانی است که این طرح را اجرا می کند.
نماینده مردم مشهد در مجلس با اشاره به نگرانی برخی کشورهای عربی از پیشبرد طرح موسوم به معامله قرن گفت: بعضی از این کشورهای عربی امروز با نگرانی به این طرح نگاه می کنند. تعلل این کشورها نشان دهنده نگرانی های آنهاست. به طور مثال زمانی مصرپرچمدار جریان سازش می شود و کشورهای بزرگ عربی با آن همراهی می کنند و جریان کمپ دیوید را پیش می برند اما امروز شرایط کاملا متفاوت است و همانطور که می بینیم بسیاری از این کشورها سعی می کنند مسیر دیگری را انتخاب کنند.
پژمانفر خاطرنشان کرد: به نظر می رسد اعلام مواضع خیلی از این کشورها به نفع طرح معامله قرن تحت فشارهای سیاسی است که به آنها تحمیل می شود وگرنه عملا به دلیل عدم همراهی مردم با چنین طرح استعماری و ظالمانه پای این موضوع نمی ایستند.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha